آمار فوتی های کرونا در ایران هنوز بالاست، رعایت 70 درصدی پروتکل های بهداشتی

به گزارش مجله پیکوشو، معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت:در حال حاضر در سراسر کشور حدود 70 درصد پروتکل های بهداشتی رعایت می شوند.

آمار فوتی های کرونا در ایران هنوز بالاست، رعایت 70 درصدی پروتکل های بهداشتی

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، محسن فرهادی، معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت در برنامه تهران ما سلامت رادیو تهران با اشاره به کاهش پیک کرونا و فعالیت گروه های شغلی در شرایط کرونایی، گفت: در حال حاضر اغلب گروه های شغلی در حال فعالیت هستند؛ در صورتی که بعضی از این مشاغل نباید در شرایط قرمز و نارنجی فعالیت داشته باشند و فقط باید گروه های 1 و 2 فعال باشند.

وی ادامه داد: در حال حاضر در سراسر کشور حدود 70 درصد پروتکل های بهداشتی رعایت می شوند. پروتکل ها زمانی معنادار می گردد که شاخص ما بالای 90 درصد باشد تا بتواند بر روی کاهش بیماری تاثیر مثبت داشته باشد.

وی اضافه نمود: آمار فوتی های ما هنوز بالاست؛ حتی اگر پوشش واکسیناسیون هم افزایش پیدا کند تمامی مراجع علمی اعلام نموده اند تا زمان رسیدگی به یک ایمنی جمعی تمامی پروتکل ها باید رعایت گردد.

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت انتظار خود از دولت بعدی در راستای ارتقاء سلامت و بهداشت را اینچنین عنوان نمود: اولین کاری که دولت بعدی باید انجام بدهد ادامه اقدامات مثبت گذشته و برطرف نقص های احتاقتصادی و کمبود ها است.

وی اضافه نمود: به عنوان مثال واحد ها و مراجع صنفی باید بیشتر تقویت شوند که اینکار فقط در حوزه اقتصادی نیست. نظارت ها باید سنگین تر و موثر تر گردد؛ اگرچه بازرسی ها بر عهده وزارت بهداشت است، اما در جایی که بعضی اصناف بواسطه رعایت نکردن پروتکل ها باید تعطیل شوند احتیاج است تقویت بیشتری انجام گردد.

فرهادی از مردم در خواست کرد: وجود پسماند های بیمارستانی در محیط را به سامانه 190 اطلاع دهند تا با بیمارستان مربوطه برخورد گردد؛ اما از زمان شروع شیوع کرونا، استفاده از اقلام یکبار مصرف 2 تا 3 برابر افزایش پیدا نموده و طبیعتا با افزایش حجم زباله ها، مدیریت پسماند های عفونی هم سخت تر است، اما این دلیلی برای عدم تشدید نظارت ها نیست.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 تیر 1400 بروزرسانی: 14 تیر 1400 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 1708

به "آمار فوتی های کرونا در ایران هنوز بالاست، رعایت 70 درصدی پروتکل های بهداشتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمار فوتی های کرونا در ایران هنوز بالاست، رعایت 70 درصدی پروتکل های بهداشتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید