آیا نفع شخصی در واگذاری اردوگاه باهنر وجود داشت؟

به گزارش پیکوشو، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با اشاره به آخرین وضعیت اردوگاه باهنر گفت: طبق اعلام رئیس امور کاهش تعهدات دولت، هیچ تاخیری در پرداخت اقساط وجود ندارد؛ ما و سازمان بازرسی دقیق پرونده را آنالیز کردیم و تعیین شد هیچ عمدی و نفع شخصی در این قرارداد وجود نداشته است.

آیا نفع شخصی در واگذاری اردوگاه باهنر وجود داشت؟

علی الهیار ترکمن در گفت وگو با پیکوشو، در واکنش به اظهارات مطرح شده نمایندگان مجلس پیرامون از دست دادن اردوگاه دانش آموزی باهنر، بروز تخلف و رانت 8000 میلیاردی در واگذاری این اردوگاه در سال 95 جهت تامین اقتصادی پاداش انتها خدمت بازنشستگان و سایر معوقات آموزش و پرورش به شرکتی واسط تحت عنوان قرارداد اجاره به شرط تملیک اظهار کرد: نامه ای از رئیس امور کاهش تعهدات دولت گرفتیم که در آن به صراحت آمده است دولت نسبت به پرداخت سود اوراق منتشره و واگذار شده در مواعد مقرر حتی بدون یک روز تاخیر اقدام نموده و اصل اوراق نیز انتهای سال آینده تسویه خواهد شد.

هیچ عمد و نفع شخصی در قرارداد اردوگاه باهنر وجود نداشت

وی اضافه کرد: این قرارداد چهار ساله و از سال 95 تا 99 است. طبق اعلام رئیس امور کاهش تعهدات دولت، هیچ تاخیری در پرداخت اقساط وجود ندارد؛ البته درست است که در نحوه اجرا، رعایت قوانین کمتر رخ داد زیرا اولین تجربه بود ولی ما و سازمان بازرسی دقیق پرونده را آنالیز کردیم و معین شد هیچ عمدی و نفع شخصی در این قرارداد وجود نداشته است.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: اصل قضیه این است که آموزش و پرورش این پول را برای پرداخت تعهداتش گرفته، سازمان برنامه و بودجه ضامن و وزارت اقتصاد بانی این کار بوده و کاملا دولتی است و این کار را با شخص مجهولی انجام ندادیم و در اینکه آنها باید مالکیت را به آموزش و پرورش برگردانند مسئله ای نیست. سود پول در مواعد مقرر پرداخت شده و اصل وام هم که برگردد، سند اردوگاه برمی گردد و مشلکی از این بابت وجود ندارد. باید یاری کنیم این قرارداد به موقع و بدون اختلال به اتمام برسد؛ اینکه اکنون به موضوع ورود کنیم جز تشویش اذهان چیز دیگری ندارد.

الهیار همچنین درپاسخ به زمزمه های اخیر مبنی بر خداحافظی قریب الوقوع مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان و اینکه آیا مدیران صندوق ذخیره فرهنگیان نیز مشمول قانون منع بکارگیری بازنشستگان می شوند؟ گفت: صندوق ذخیره فرهنگیان دستگاه دولتی محسوب نمی گردد، اما در قانون منع بکارگیری به صراحت آمده است که هر دستگاهی که به نحوی از بودجه عمومی استفاده کند، شامل می گردد.

وی اضافه کرد: از آنجا که در قانون بودجه ردیفی تحت عنوان یاری به صندوق ذخیره فرهنگیان وجود دارد و دولت موظف است هر ساله معادل اندوخته اعضا، سهمی واریز کند، سازمان بازرسی و دیوان محاسبات معتقدند که این قانون شامل حال صندوق ذخیره فرهنگیان نیز می گردد و موضوع را رسما به ما ابلاغ نموده اند. منتظریم پس از معین وزیر آموزش و پرورش این موضوع را در اولین جلسه هیئت امنای صندوق ذخیره مطرح کنیم و با اکثریت آراء یک تصمیم گیری در این زمینه داشته باشیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 مهر 1398 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1399 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 365

به "آیا نفع شخصی در واگذاری اردوگاه باهنر وجود داشت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا نفع شخصی در واگذاری اردوگاه باهنر وجود داشت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید