بعضی مسافران با تست کرونای جعلی وارد کشور شدند

به گزارش پیکوشو، وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ورود بعضی مسافران با تست کرونای جعلی به کشور، گفت: وزارت بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا باید برای چند کشوری که گواهی تست کرونای آنها معتبر نبوده است، تصمیم بگیرند.

بعضی مسافران با تست کرونای جعلی وارد کشور شدند

به گزارش خبرنگاران از ایرنا، محمد اسلامی امروز (یکشنبه) پس از افتتاح 105 پروژه راه آهن در جمع خبرنگاران در مورد اظهارات یکی از نمایندگان مجلس مبنی بر اینکه 25 درصد مسافرانی که وارد کشور می شوند کرونا مثبت هستند، اضافه کرد: به طور قطع بدون دارا بودن تست کرونای منفی بلیت به مسافر فروخته نمی گردد.

وی ادامه داد: در بعضی پروازها مسافرانی که از خارج کشور می آمدند گواهی تست با خود داشتند، اما وزارت بهداشت متوجه شد که بعضی از این گواهی های تست جعلی است.

وزیر راه و شهرسازی گفت: از چند مسافر به صورت تصادفی تست می گیرند که از بین آن مسافران 25 درصد کرونا مثبت بوده اند و این گونه بود که موضوع 25 درصد مطرح شد، وگر نه طرح مطلب کرونا مثبت بودن 25 درصد همه مسافران خارجی که به ایران می آیند درست نبود.

وی تاکید نمود: تست کرونای منفی از سوی بهداشت مرزی در فرودگاه ها و پایانه ها انجام می گردد، از وزارت بهداشت خواسته ایم شبکه صلاحیت و تایید گواهی های تست کشورهای دیگر را با وزارت بهداشت کشور ما هماهنگ نمایند که وقتی روی سیستم بلیت صادر می گردد، اگر تست کرونای مسافر اعتبار داشته باشد مسافر پذیرفته گردد و اگر نامعتبر است، مسافر پذیرفته نگردد.

اسلامی تاکید نمود: به دنبال آن هستیم که وزارت بهداشت این کار را انجام دهد.

وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: از فرودگاه های بین المللی کشور و فرودگاه امام خمینی (ره) نیز خواسته شده سخت گیری های حداکثری در این حوزه انجام دهند و از سوار شدن مسافری که در مبدا گواهی تست کرونا ندارد، جلوگیری نمایند و اگر این مسافر وارد کشور شد بهداشت مرزی سریع آنالیز کند و تشخیص دهد.

وی درباره امکان قرنطینه مسافران خارجی در هتل شهر فرودگاهی گفت: در فرودگاه جای قرنطینه برای مسافران خارجی نداریم، روزانه 2 تا سه هزار نفر مسافر به وسیله فرودگاه امام(ره) وارد کشور می شوند و یک هتل جوابگوی این میزان مسافر برای قرنطینه نیست.

اسلامی ادامه داد: اگر وزارت بهداشت تشخیص دهد که باید مسافر قرنطینه گردد، خودشان باید در محل پیش بینی شده این کار را انجام دهند و این کار به دستور قرارگاه و ستاد ملی مقابله با کرونا است.

وی درباره الزام رعایت ظرفیت 60 درصدی پروازها نیز گفت: این موضوع از سوی سازمان هواپیمایی کشوری رعایت می گردد و پروتکل حاکم است.

وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: اتفاق اخیری که در پرواز ماهان رخ داد و حداکثر 60 درصد ظرفیت پرواز رعایت نشده بود، به دلیل آن بود که ابتدا مسافران باید با هواپیمای بوئینگ 747 جابه جا می شدند که این هواپیما دچار نقص فنی می گردد و مسافران این پرواز که بلیت گرفته بودند، باید با هواپیمای دیگری جابه جا می شدند؛ همین امر موجب شد تعداد بیشتری مسافر نسبت به ظرفیت 60 درصد در آن پرواز باشند و چاره ای نبود.

بر اساس بخشنامه ها و دستورالعمل های ابلاغی، مسافران در هنگام بازگشت به کشور باید برگه گواهی سلامت یا همان تست منفی PCR را برای ورود به ایران در اختیار داشته باشند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 15 اسفند 1399 بروزرسانی: 15 اسفند 1399 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 1494

به "بعضی مسافران با تست کرونای جعلی وارد کشور شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بعضی مسافران با تست کرونای جعلی وارد کشور شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید