بیش از 600 موزه در اروپا به مقابله با کرونا رفتند

به گزارش پیکوشو، شبکه بین المللی مربوط به موزه های اروپا به نام NEMO با توجه به بحران کووید-19 که باعث تعطیلی موزه ها شده و آن ها را در شرایط وخیمی قرار داده است، نظرسنجی را انجام داده تا در آن متوجه گردد این شرایط چه تاثیری در بودجه و عملیات اجرایی آن ها ایجاد نموده و هرکدام از این موزه ها چه اقداماتی جهت مقابله با این بحران جدی انجام داده اند. در واقع این شبکه بین المللی تصمیم دارد با انتشار نتایج این نظرسنجی به سازماندهی ساختارهای موزه ها در اروپا و یاری به برطرف چالش های آن ها، یاری کند.

بیش از 600 موزه در اروپا به مقابله با کرونا رفتند

با ما سفر کنید و با تور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

طی هفته های اخیر اخیر بیش از 650 موزه از 41 کشور به این نظرسنجی پاسخ داده و شرایط خود را اعلام نموده اند. حال شبکه NEMO نخستین تجزیه و تحلیل خود را از این نظرسنجی ها منتشر نموده و از تمام این 650 موزه درخواست نموده که با یکدیگر هم پوشانی داشته و اطلاعات خود را دراختیار سایر موزه های دنیا هم قرار دهند.

یکی از کارشناسان شبکه NEMO معتقد است که موزه ها با یاری این هم پوشانی هم می توانند به یکدیگر یاری نمایند و هم می توانند پروژه های جدیدی را جهت کسب درآمد در این شرایط بحرانی به وجود آمده، تعریف نمایند.

توسعه آموزش و برگزاری تورهای دنیای در فضای مجازی و به صورت آنلاین نمونه ای از این پروژه های جدید است که البته گام های ابتدایی محسوب می گردد و قطعا با مشارکت هرچه گسترده تر موزه ها، این سبک از پروژه ها می تواند در ابعاد بزرگتر و با بازدهی بالاتری به اجرا درآید.

در بحران ناشی از ویروس کرونا، بسیاری از موزه ها ابتکارات جالبی را انجام داده اند که هم بحث اقتصادی خوبی برایشان داشته و هم به محبوبیت آن ها میان مردم یاری شایانی نموده است. بنابراین موزه ها با ارتباط تنگاتنگ با یکدیگر قطعا می توانند این ایده ها را دراختیار هم قرار داده و در پیشبرد هرچه بهتر فعالیت این حوزه در دوران بحران و پس از آن نیز تاثیرگذار باشند.

همچنین این شبکه بین المللی تصمیم دارد با دولت های اروپایی وارد مذاکره گردد و با ایجاد بسته های اقتصادی جدید و ارائه تسهیلات بانکی ویژه به موزه ها، از فروپاشی آن ها در این شرایط بحرانی جلوگیری کند.

منبع: گردشبان
انتشار: 26 خرداد 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 1003

به "بیش از 600 موزه در اروپا به مقابله با کرونا رفتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیش از 600 موزه در اروپا به مقابله با کرونا رفتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید