تاکید رئیس جمهور چین بر فرایند توسعه مالی با وجود ویروس کرونا

به گزارش پیکوشو، رئیس جمهور چین تاکید نموده است فرایند توسعه مطلوب مالی چین نیز در درازمدت تغییری نخواهد کرد.

تاکید رئیس جمهور چین بر فرایند توسعه مالی با وجود ویروس کرونا

با تور ژانویه 2021 چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید و از دیوار چین در پکن عبور کنید و به نمایشگاه گوانجو رفته و در خیابانهای شانگهای قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل پیکوشو به نقل از رادیو بین المللی چین، شی جین پینگ، رئیس جمهوری خلق چین دیروز آدینه در گفتگوی تلفنی با دونالد ترامپ، همتای آمریکایی خود تأکید کرد، چین با اطمینان کامل دارد که در مبارزه با ویروس کرونای جدید پیروز می گردد و فرایند توسعه مطلوب اقتصادی چین نیز در درازمدت تغییری نخواهد کرد.

میزان تاثیرگذاری شیوع ویروس کرونای جدید بر اقتصاد چین تا حد زیادی به مراحل مختلف و نتایج پیشگیری و کنترل شیوع این بیماری دارد. در حال حاضر، جلوگیری و کنترل این بیماری در یک مرحله کلیدی است و دولت چین با کنترل کامل سیاست های پولی و اقتصادی، مجموعه ای از اقدامات گوناگون را برای رویارویی با این شرایط در پیش گرفته تا با تأمین منابع لازم برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا بتواند شرایط لازم برای از سرگیری روال عادی فراوری در مناطق مختلف کشور را فراهم کند.

در عین حال، چین توانسته است با آمادگی کامل ثبات بازار خود را حفظ کند. در حال حاضر چین یکی از معدود اقتصادهای عمده دنیا است که همچنان یک سیاست پولی عادی را اجرا می نماید که نشان می دهد از ابزار ها و سیاست های لازم برای مقابله با هرگونه فشار ناشی از کاهش رشد اقتصادی خواهد داشت.

شایان ذکر است، میزان ذخایر اقتصاد چین یک بنیان محکم برای تحقق توسعه مطلوب کشور در درازمدت به شمار می فرایند و بسیاری از کارشناسان اقتصادی داخلی و خارجی بر این باورند که با کاهش خطرات ناشی از شیوع ویروس کرونا، آن بخش از ظرفیت های موجود در بخش مصرف و سرمایه گذاری که به خاطر این بیماری تا کنون متوقف شده ناگهان منفجر می گردد و تأثیرات منفی بر اقتصاد چین از این طریق جبران خواهد شد.

چین علاوه بر پیروزی بر ویروس کرونای جدید قادر است با حفظ فرایند توسعه مطلوب اقتصاد خود در درازمدت مدت بیش از پیش نیروی محرکه به رشد اقتصاد دنیا تزریق کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 746

به "تاکید رئیس جمهور چین بر فرایند توسعه مالی با وجود ویروس کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید رئیس جمهور چین بر فرایند توسعه مالی با وجود ویروس کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید