تحت فشار قرار دادن پاکستان به وسیله چین تصور نادرست افغانستان است

به گزارش پیکوشو، خبرنگاران: سخنکوی وزارت امور خارجه پاکستان با اشاره به روابط خوب اسلام آباد - پکن، تحت فشار قرار دادن پاکستان به وسیله چین را تصور نادرستی از سوی افغانستان خواند.

تحت فشار قرار دادن پاکستان به وسیله چین تصور نادرست افغانستان است

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل پیکوشو، پیکوشو اسلم سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان خاطرنشان کرد: هرچند افغانستان همیشه خواسته است تا بر پاکستان فشار وارد کند اما تاکنون هیچ کاری در این زمینه انجام نداده است.

اسلم اضافه کرد: افغانستان هیچگاه نباید در فکر فشار آوردن به پاکستان باشد.

سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان خطاب به دولت افغانستان گفت: باید از این تصور بگذرید که گویا می توانید از سوی کسی بر پاکستان فشار آورید؛ اکنون زمان آن گذشته است، شما باید این را بدانید که هیچ کاری با فشارهایی که تا امروز بر پاکستان آوردید، نتوانسته اید انجام دهید. این کار باید براساس منافع مشترک مورد تفاهم و توافق قرار گیرد.

وی بیان داشت: پاکستان و چین از گذشته روابط خوبی داشته اند و ما این را می دانیم که صلح در افغانستان به سود پاکستان و چین است. اگر کسی به این فکر باشد که پاکستان را از سوی چین تحت فشار قرار دهد، هنوز هم نادرست فکر می نماید.

درهمین حال جانان موسی زی سفیر افغانستان در اسلام آباد نیز خاطرنشان کرد: تاکنون گام های عملی در کار گفت وگوهای صلح برداشته نشده است، موضع حکومت افغانستان در رابطه با گفت وگوهای صلح بسیار روشن است؛ گفت وگوهای صلح از اولویت های حکومت افغانستان است و ما در این باره کوشش زیادی می کنیم و از این بیشتر نمی خواهیم که دربارۀ این موضوع بسیار حیاتی در رسانه ها تصمیم بگیریم. هنگامی که پیشرفت های عملی در این روند صورت گرفت شما از آن مطلع خواهید شد.

این سخنان در حالی مطرح می گردد که رسانه های داخلی و خارجی فعال در حوزه سیاست خارجی افغانستان بر این باورند که اشرف غنی از طریق چین می خواهد پاکستان را تحت فشار قرار داده و از این طریق گفت وگوهای صلح را در کشورش به پیش برد.

ع

منبع: تسنیم
انتشار: 5 دی 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 616

به "تحت فشار قرار دادن پاکستان به وسیله چین تصور نادرست افغانستان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحت فشار قرار دادن پاکستان به وسیله چین تصور نادرست افغانستان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید