کوشش مشترک ایران و پاکستان برای تسهیل زیارت زائران

به گزارش پیکوشو، مسئولین ایرانی و پاکستانی ضمن برگزاری یک نشست مشترک تصمیمات تازه ای را برای تسهیل زائران پاکستانی اتخاذ کردند.

کوشش مشترک ایران و پاکستان برای تسهیل زیارت زائران

به گزارش دفتر منطقه ای پیکوشو به نقل از داون نیوز، مسئولین ایرانی و پاکستانی ضمن برگزاری یک نشست مشترک در شهر مرزی تفتان پاکستان مسائل زوار پاکستانی را آنالیز کردند.

گزارش ها حاکی است دو طرف ضمن برشمردن تعدادی از مسائلی که هر ساله و به خصوص در ایام اربعین حسینی گریبان زائران پاکستانی را می گیرد راهکارهایی برای حل این مسائل ارائه کردند.

در این جلسه که با حضور نیروهای اجرایی دو کشور و افسران گمرک برگزار گردید دو طرف با اضافه شدن 20 کانتر ویژه ارائه خدمت در مرز موافقت کردند.

به این ترتیب با توجه به حجم عظیم زائرانی که به قصد تشرف به کربلای معلا وارد کشورمان می شوند تعداد گیت های ورودی و میزهای ارائه خدمات ورود و خروج افزایش می یابد تا چون سال های گذشته وجود انبوه جمعیت باعث بروز مشکل نگردد.

همچنین دو طرف نماینده ویژه ای را برای آنالیز و ارائه گزارش میدانی فوری معرفی نموده اند تا در صورت بروز مشکل به سرعت برای حل آن اقدام گردد.

دولت پاکستان نیز متعهد شد یک دفتر ویژه در مرز ایران مستقر کند و امور گمرکی و مسائل اداری که برای زوار به وجود می آید را به سرعت و بدون اتلاف وقت حل نماید.

قرار است در صورت موفقیت این کمیته مشترک، جلسه آنها در آینده نیز ادامه پیدا کند و برای برطرف مسائل زوار پاکستانی کوشش صورت بگیرد.

لازم به ذکر است ده ها هزار زائر پاکستانی هرساله و در ایام اربعین حسینی به وسیله مرز میرجاوه وارد خاک ایران شده و سپس راهی عتبات عالیات می شوند.

در سال های گذشته عدم وجود زیر ساخت مناسب به خصوص در سمت پاکستان باعث بروز مسائل زیادی برای زوار می شد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 آبان 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 475

به "کوشش مشترک ایران و پاکستان برای تسهیل زیارت زائران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش مشترک ایران و پاکستان برای تسهیل زیارت زائران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید