شرح هیئت کوهنوردی اصفهان درباره سانحه سقوط پسر بچه 8 ساله، باشگاه مجوز برگزاری مسابقات را نداشت

مسئول روابط عمومی و امور بین الملل هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان اصفهان گفت: مسابقه صخره نوردی در شرایط غیر استانداردی برگزار شده است.

شرح هیئت کوهنوردی اصفهان درباره سانحه سقوط پسر بچه 8 ساله، باشگاه مجوز برگزاری مسابقات را نداشت

احمد باقری مسئول روابط عمومی و امور بین الملل هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان اصفهان درباره برگزاری مسابقات صخره نوردی درون باشگاهی در استادیوم فولادشهر و سقوط پسر بچه هشت ساله اصفهانی به خبرنگار ورزشی خبرنگاران گفت: باشگاهی که این کودک سقوط نموده و آسیب جدی دیده است مجوز برگزاری مسابقه را از هیئت کوهنوردی دریافت ننموده بود و فاقد استانداردهای برگزاری مسابقات بوده است.

وی اضافه نمود: مسابقات در شرایطی برگزار گردید که تشک کافی برای ایمنی صخره نوردان وجود نداشته است. بای بالا بردن ایمنی صخره نوردان باید در سطح زمین تشک باشد که هنگام سقوط مانع آسیب دیدگی شدید ورزشکار گردد که متاسفانه تعداد تشک کافی نبوده است و وی هنگام سقوط به زمین برخورد می نماید.

مسئول روابط عمومی هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان اصفهان گفت: از طرف دیگر باید طناب این صخره نورد به دیگر ورزشکار متصل باشد تا هنگام مانع برخورد وی به زمین گردد که متاسفانه این مورد نیز رعایت نشده است. از طرف دیگر هنگام سقوط ورزشکار فقط یک نفر حضور داشته و خبری از مربی و سایر افراد نبوده است حتی تعیین نیست آمبولانس در زمان برگزاری مسابقات بوده است یا خیر .

باقری ادامه داد: فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی ضمن ابراز تاسف از این اتفاق تلخ و اظهار همدردی با خانواده این نونهال، از هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان اصفهان خواسته شده تا ضمن آنالیز حادثه و برخورد جدی با مسببین آن، گزارش این اتفاق و اقدامات اجرا شده را در اختیار این فدراسیون و عموم مردم قرار دهند.

باقری با بیان این مطلب که این باشگاه مجوزی از هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان اصفهان نگرفته است گفت: کمیته فنی در جلسه ای درحال آنالیز اتفاق روی داده هستند تا مقصر این اتفاق را شناسایی کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 آبان 1398 بروزرسانی: 8 آبان 1398 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 485

به "شرح هیئت کوهنوردی اصفهان درباره سانحه سقوط پسر بچه 8 ساله، باشگاه مجوز برگزاری مسابقات را نداشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرح هیئت کوهنوردی اصفهان درباره سانحه سقوط پسر بچه 8 ساله، باشگاه مجوز برگزاری مسابقات را نداشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید