حدادعادل:بخش خصوصی باید فعال اصلی در اقتصاد باشد

به گزارش پیکوشو، یک فعال سیاسی اصولگرابا بیان اینکه خدا برای هر صنف و جماعتی یک الگو را معین نموده است، بیان کرد: بنده همواره فکر می کنم شهید چمران آن الگو است که خداوند در قیامت به ما دانشگاهیان معرفی می نماید.

حدادعادل:بخش خصوصی باید فعال اصلی در اقتصاد باشد

به گزارش پیکوشو، غلامعلی حدادعادل در مراسم نکوداشت سید علا میر محمدصادقی که به همت اتاق بازرگانی صنعت معدن و تجارت برگزار گردید، اظهار کرد: ارزش های بخش خصوصی و بازرگانان و فعالان بخش خصوصی را، حضور در این مراسم گرامی داشت، تعیین می نماید.بنده چهل و چند سال است که ارادتمند ایشان هستم؛ آنجایی که خیرین مدرسه سازی می نمایند هنر ایشان را مشاهده کردم.

وی ادامه داد: من علاقه به ایشان را از مرحوم پدرم به ارث بردم، ایشان به من سفارش می کردند بازرگان درستکار هم داریم.

حدادعادل گفت: بنده در این چهل سال انقلاب متوجه شدم خدا برای هر صنف و جماعتی یک الگو را تعیین نموده است. بنده همواره فکر می کنم شهید چمران آن الگویی است که خداوند در قیامت به ما دانشگاهیان معرفی می نماید.

وی ادامه داد: می خواهم بگویم آقای میر محمدصادقی الگوی بازرگانان است. به همان اندازه که مبالغه زشت است توجه نکردن به الگوها هم زشت است. اول انقلاب را که یادمان هست کسی دستشان به دهنش می رسید را می گفتند امری نکوهیده است. ایشان نشان داد که می گردد انقلابی و متدین بود فعال مالی بود و کار فرهنگی و اجتماعی کرد. این یک نمونه برای بخش خصوصی است.

حدادعادل توضیح داد: همان طور که مقام با تفسیر درست اصل 44 را ارائه کردم. بخش خصوصی باید فعال اصلی در اقتصاد باشد دولت وظیفه اش این است موانع را بردارد نظارت کند و میدان را به بخش خصوصی بدهد.

وی در خاتمه گفت: جنگ جنگ مالی است. کسانی که مو سفید هستند می دانند جنگ مالی در قبل از سال 1332 به راه افتاد. اجتماعی که برای میر محمدصادقی برپا شده معنی اش این است بازرگانان ایشان را الگوی خود می دانند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 خرداد 1398 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1399 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 218

به "حدادعادل:بخش خصوصی باید فعال اصلی در اقتصاد باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حدادعادل:بخش خصوصی باید فعال اصلی در اقتصاد باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید