حسن زاده: لیگ برتر باعث تقویت همبستگی مردم می گردد، چرا برای هواداران میهمان برنامه های فرهنگی در نظر گرفته می گردد؟

به گزارش پیکوشو، رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال گفت: در فوتبال و بازی های لیگ برتر ظرفیت هایی وجود دارد که موجب تقویت همبستگی مردم در سراسر ایران و از اقوام مختلف می گردد.

حسن زاده: لیگ برتر باعث تقویت همبستگی مردم می گردد، چرا برای هواداران میهمان برنامه های فرهنگی در نظر گرفته می گردد؟

به گزارش پیکوشو و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، اسماعیل حسن زاده با بیان این موضوع پیرامون مشکلات موجود در برخی از استادیوم های کشور گفت: همه دستگاه های اجرایی و بخش های مرتبط باید با تعامل و همکاری همه جانبه به دنبال حل چنین مشکلاتی خصوصاً در حوزه فرهنگی باشند.

رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال گفت: هدف اول باید پیشگیری از وقوع برخی اتفاقات در استادیوم ها باشد که در این مسئله تمامی بخش ها و حوزه های مختلف مسئولیت دارند. فرهنگ سازی در داخل باشگاه ها و البته کاهش حساسیت ها با شناسایی عوامل مؤثر از جمله موضوعاتی است که باید به آن توجه گردد. در انگلستان 12 عامل به عنوان عوامل تنش زا در مسابقات فوتبال شناسایی و مقرر شد با کوشش های هدفمند این عوامل به گونه ای خنثی گردد. به هر ترتیب فوتبال ورزش جذاب و پرهیجانی است که به همراه خودش تنش هایی ایجاد خواهد نمود. باید به دنبال ایجاد بسترهایی باشیم که این تنش ها از شکل عادی خودش خارج نگردد.

حسن زاده اضافه نمود: نگاه رسانه ها یکی از موضوعاتی است که در این مسئله تأثیرگذار است. به طور کلی رسانه نقش مهمی در این مقوله بازی می نماید و طبیعتاً رسانه ملی و صداوسیما از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به همین دلیل برای مثال صحبت های گزارشگران در پیش و پس از برگزاری مسابقات می بایست به شکلی باشد که حساسیت های بی مورد را افزایش ندهند.

رئیس کمیته انضباطی همچنین گفت: در فوتبال و بازی های لیگ برتر ظرفیت هایی وجود دارد که موجب تقویت همبستگی مردم در سراسر ایران و از اقوام مختلف می گردد. چرا وقتی گروهی از تماشاگران یک تیم به شهر دیگری سفر می نمایند برنامه های فرهنگی مناسبی برای هواداران میهمان درنظر گرفته نمی گردد؟ این بهترین فرصت برای معرفی جاذبه های فرهنگی هر شهر و استان است که به بهانه فوتبال و لیگ برتر می توان از این امکان استفاده کرد. چرا به دنبال فعال سازی و راه اندازی گردشگری استانی در حاشیه برگزاری مسابقات مختلف نیستیم؟ این گونه اتفاقات موجب ایجاد فضایی متفاوت در بازی ها می گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 7 مهر 1397 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1399 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 17

به "حسن زاده: لیگ برتر باعث تقویت همبستگی مردم می گردد، چرا برای هواداران میهمان برنامه های فرهنگی در نظر گرفته می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حسن زاده: لیگ برتر باعث تقویت همبستگی مردم می گردد، چرا برای هواداران میهمان برنامه های فرهنگی در نظر گرفته می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید