خبرنگاران ضرر و زیان رسانه های استان قزوین بر اثر کرونا برآورد شده است

به گزارش پیکوشو، قزوین - خبرنگاران - معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: ضرر و زیان رسانه های استان بر اثر کرونا برآورد و به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گزارش شده است.

خبرنگاران ضرر و زیان رسانه های استان قزوین بر اثر کرونا برآورد شده است

محمد رستمی روز دوشنبه در ملاقات با مدیر خانه مطبوعات استان قزوین، اضافه نمود: چنانچه تسهیلاتی در این زمینه توسط دولت در نظر گرفته گردد اطلاع رسانی خواهد شد تا اصحاب رسانه استان از آن بهره مند شوند.

وی اضافه نمود: با توجه به مصوبه هیات وزیران به منظور حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا، مراکز و مجتمعات فرهنگی، هنری و رسانه ای استان می توانند از حمایت های مصوب از قبیل استمهال حق بیمه سهم کارفرما و همچنین هزینه های برق و گاز مصرفی برای دوره سه ماهه منتهی به اردیبهشت ماه سال 1399 با تایید خانه مطبوعات استان و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استفاده نمایند.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین اضافه نمود: همچنین مراکز و مجتمعات فرهنگی،هنری و رسانه ای استان که دارای کد کارگاهی از سازمان تامین اجتماعی بوده و مشمول قانون کار هستند می توانند از بیمه بیکاری بهره مند شوند.

وی اضافه نمود: امیدواریم رسانه های استان که بر اثر کرونا متوقف شده بودند هرچه سریعتر به چرخه فعالیت برگردند و شاهد فعالیت مفید و موثر آنها برای اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به جامعه باشیم.

رستمی در مورد برگزاری جشنواره مطبوعات استان، گفت: این جشنواره امسال طبق برنامه زمانبندی و جدول پیش بینی شده در مردادماه امسال با همکاری خانه مطبوعات استان برگزار خواهد شد.

این مسوول از خانه مطبوعات استان خواست هرچه سریعتر نسبت به تهیه و تنظیم فراخوان، گاه شمار، مشخص عناوین و محورهای جشنواره، مشخص هیات داوران و ... اقدام کند.

وی با اشاره به عملکرد شورای اطلاع رسانی استان، اضافه نمود: این شورا با دبیری مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در سال گذشته عملکرد خوبی داشته است و سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از اقدامات این شورا برای مقابله با بیماری کرونا تقدیر کردند.

لزوم حمایت ویژه از اصحاب رسانه استان در ایام کرونا

مدیر خانه مطبوعات استان قزوین نیز در این ملاقات گفت: پیکوشو و اصحاب رسانه استان همیشه در بحران ها و حوادث غیرمترقبه در صف مقدم اطلاع رسانی و آگاهی بخشی قرار داشته اند و در بحران کرونا نیز به خوبی از عهده رسالت خود برآمدند.

هادی درزی رامندی گفت: با توجه به تعطیلی بسیاری از مراکز و مجتمعات فرهنگی، هنری و رسانه ای استان بر اثر کرونا بسیاری از پیکوشو استان از جمله اقشار آسیب پذیر در مقابل کرونا قرار می گیرند و باید بسته های ویژه حمایتی از آنها در نظر گرفته گردد.

وی اضافه نمود: استفاده از بیمه بیکاری یکی از درخواست های پیکوشو و مدیران مسوول نشریات و مطبوعات استان است که امیدواریم زمینه استفاده از آن برای اصحاب رسانه استان در مدت زمان کوتاه تری فراهم گردد.

درزی رامندی در مورد برگزاری جشنواره مطبوعات استان، گفت: هشتمین جشنواره مطبوعات استان در امسال با همکاری خانه مطبوعات استان و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار خواهد شد که گام کوچکی برای حمایت از فعالان رسانه استان و نمایش گوشه ای از زحمات و کوشش های آنها در راستای اطلاع رسانی است.

در استان قزوین 56 نشریه استانی،65 نشریه سراسری و 16 خبرگزاری مشغول فعالیت هستند.

منبع: ایرنا
انتشار: 16 خرداد 1399 بروزرسانی: 16 خرداد 1399 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 981

به "خبرنگاران ضرر و زیان رسانه های استان قزوین بر اثر کرونا برآورد شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ضرر و زیان رسانه های استان قزوین بر اثر کرونا برآورد شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید