خبرنگاران 930 نفر در گناوه واکسن کرونا دریافت کردند

به گزارش پیکوشو، گناوه - خبرنگاران - سرپرست شبکه بهداشت ودرمان گناوه گفت: 930 نفر از گروه های خاص در این شهرستان واکسن کرونا دریافت کردند.

خبرنگاران 930 نفر در گناوه واکسن کرونا دریافت کردند

به گزارش خبرنگاران، عصمت حیدری روز چهارشنبه در جمع اعضای ستادمدیریت مقابله با کرونا این شهرستان اضافه کرد: باتوجه به اینکه واکسیناسیون پرسنل بهداشت و درمان و بیماران خاص در اولویت قرار گرفته است در این ارتباط یکهزار و 254 دوز واکسن تا به امروز به این شهرستان اختصاص یافته است.

وی اظهارکرد: کادر 2 بیمارستان شهرستان، کارکنان بهداشت و درمان، اورژانس 115، بیماران دیالیزی، هموفیلی، سرطانی، جانبازان بالای 50 درصد، ام اس، شماری از مددجویان تحت پوشش بهزیتستی در سرای مهر و پزشکان بخش خصوصی گروه های دریافت کننده واکسن کرونا بوده اند.

حیدری گفت: باتوجه به شیوع ویروس جهش یافته در کشور هند باید برنامه ریزی و تمهیدات لازم هنگام برگشت ملوانان صورت گیرد.

حیدری اضافه کرد: شبکه بهداشت و درمان آمادگی کامل برای نمونه گیری از ملوانان دارد و در این زمینه احتیاج به فضای مناسب برای نیروهای این شبکه در ورودی های دریایی و همکاری اداره بندرودریانوردی است.

وی بیان نمود: تا به امروز یکهزارو 271 تست تشخیص سریع کرونا از ملوانان گرفته شده است که 882 مورد در گناوه و 389 نفر در بندرریگ بوده است.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: باتوجه به اینکه فاز دوم واکسیناسیون برای افراد بالای 80 سال اجرایی شده است، به منظور جلوگیری از تجمع دریافت کنندگان، به یک سالن عظیم همراه با در دسترس بودن اینترنت احتیاج است.

وی به عملکرد این شبکه در فروردین ماه سال جاری اشاره نمود و اضافه کرد: دراین مدت یکهزارو 464 بازدید از اماکن عمومی، 128 مورد از کارگاه ها و شرکت ها و صنوف حرفه ای و 241 مرحله از ادارات و دستگاه های اجرایی صورت گرفت.

حیدری یادآورشد: صدور 458 اخطاریه در این مدت به واحدهای متخلف صادر شد و 98 نفر به تعزیرات حکومتی و مراجع قضایی معرفی شدند.

وی گفت: در فروردین سال جاری 89 واحد صنفی متخلف تعطیل و مهروموم شدند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان گناوه بیان نمود: تنها راه پیشگیری و مقابله با شیوع فزاینده ویروس کرونا در این شهرستان، حضور نیافتن در تجمع ها و دورهمی های خانوادگی، استفاده دائم از ماسک و شست و شوی مکرر دست ها است.

شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر واقع است و در شرایط کرونایی قرمز قرار گرفته است.

منبع: ایرنا
انتشار: 21 خرداد 1400 بروزرسانی: 21 خرداد 1400 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 1668

به "خبرنگاران 930 نفر در گناوه واکسن کرونا دریافت کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 930 نفر در گناوه واکسن کرونا دریافت کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید