دانمارک، عناصر گروهک تروریستی الاهوازیه را به تأمین مالی تروریسم متهم کرد

به گزارش پیکوشو، دادستان کل دانمارک سه تن از عناصر گروهک تروریستی الاهوازیه را متهم کرد که با سازمان جاسوسی عربستان، در تأمین مالی و ترویج تروریسم در ایران دست داشته اند.

دانمارک، عناصر گروهک تروریستی الاهوازیه را به تأمین مالی تروریسم متهم کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دادستان کل دانمارک امروز (پنجشنبه) سه تن از عناصر گروهک تروریستی الاهوازیه را به تأمین مالی و ترویج تروریسم در ایران متهم کرد.

خبرگزاری رویترز گزارش کرد، دادستان کل دانمارک امروز (پنجشنبه) گفت که سه تن از اعضای گروهک تروریستی الاهوازیه با همکاری دستگاه اطلاعاتی عربستان سعودی در تأمین مالی و ترویج فعالیت های تروریستی در ایران دست داشته اند.

طبق این گزارش، سه تن از اعضای گروهک الاهوازیه در ماه فوریه سال گذشته میلادی در دانمارک دستگیر شده بودند و از آن زمان تا به امروز در بازداشت بوده اند.

لیز لوته نیلاس، دادستان پرونده در کپنهاگ در بیانیه ای گفت: این یک پرونده بسیار جدی است که افراد در دانمارک فعالیت های اطلاعاتی غیرقانونی انجام داده اند و از دانمارک به ترویج و تأمین مالی تروریسم در دیگر کشورها پرداخته اند.

دادگاه این سه عنصر گروهک الاهوازیه در تاریخ 29 آوریل (9 اردیبهشت ماه) و در دادگاه منطقه راسکیله دانمارک آغاز خواهد شد و هرکدام از این سه تن با محکومیت تا 12 سال حبس روبرو هستند.

اواخر اسفندماه سال 99 گزارش شد که سه فرد متهم که از اعضای گروهک الاهوازیه و مقیم دانمارک هستند، ماه فوریه گذشته (2020) به نفع سرویس اطلاعاتی سعودی جاسوسی کرده اند. بر اساس گفته دستگاه امنیت و اطلاعات دانمارک، سه متهم مذکور بین سال های 2012 تا 2018 برای سعودی ها جاسوسی کرده اند.

اعضای این گروهک تروریستی، 31 شهریور 97 در رژه نیرو های مسلح اهواز، مردم و نیرو های در حال رژه را به رگبار بستند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 16 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 16 اردیبهشت 1400 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 1614

به "دانمارک، عناصر گروهک تروریستی الاهوازیه را به تأمین مالی تروریسم متهم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانمارک، عناصر گروهک تروریستی الاهوازیه را به تأمین مالی تروریسم متهم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید