راه اندازی مگا ICU برای مبتلایان کرونایی از فردا، ادامه فرایند افزایش کرونا در تهران تا هفته آینده

به گزارش پیکوشو، زالی گفت: پروژه 21 تختی به عنوان مگا ICU از فردا در مدار ارائه خدمت به بیماران مبتلا به کرونا قرار خواهد گرفت.

راه اندازی مگا ICU برای مبتلایان کرونایی از فردا، ادامه فرایند افزایش کرونا در تهران تا هفته آینده

به گزارش ، علیرضا زالی با اشاره به افتتاح 10 پروژه درمانی در بیمارستان مسیح دانشوری، گفت: به دلیل اینکه بیماری کرونا بحث اصلی این روزهای جامعه است عمده پروژه هایی که امروز افتتاح شد در رابطه با کروناست که یکی از آنها پروژه 21 تختی است که به عنوان مگا ICU از فردا در مدار ارائه خدمت به بیماران مبتلا به کرونا قرار خواهد گرفت.

وی اضافه کرد: همچنین بخش 40 تخته ای نیز برای پذیرش بیماران سرپایی به عنوان بحش موقت سرپایی در نظر گرفته شده است. راه اندازی یکی از اولین و پیشرفته ترین سی تی اسکن ها با موبایل با حداقل امکانات زیرساختی در بخش تصویر برداری ارائه خدمت خواهد کرد. از طرفی 3 بخش از بیمارستان مورد بازسازی قرار گرفت و برای اینکه بیمارستان مسیح دانشوری بتواند بار بیشتری از بیماران را پذیرش کند نیاز است تا زیرساخت هایش تغییر کند که خوشبختانه با همکاری اساتید این اتفاق خواهد افتاد البته در استان تهران در روزهای اخیر چنین الگویی شاهد بودیم اما امیدواریم با افزایش بازتوزیع تخت های مکفی میزبان مبتلایان کرونا باشیم.

زالی ادامه داد: در 24 ساعت گذشته از نظر تعداد کلی بیماران بستری 8550 بیمار داشتیم که 2100 نفر از آنها در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند و تعداد موارد جدید بستری در استان در 24 ساعت گذشته بالغ بر هزار و 150 نفر بود که 197 نفر آنها در بخش مراقبت ویژه بستری شدند.

وی با بیان اینکه فرایند ترخیص بیماران درطول هفته گذشته شتاب گرفته است، اظهار کرد: حدود 1200 بیمار در 24 ساعت گذشته از بیمارستان ها ترخیص شدند اما لازم است بین ترخیص و میزان ورودی جدید به بیمارستان تعادل ایجاد شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: در بخش مراجعین سرپایی بخش های بهداشتی درمانی هنوز عدد بالا است و بالغ بر 16 هزار و 900 مراجع صرفا به بخش های دولنی داشتیم و تا زمانی که مراجعین سرپایی ما به کفه نرسد باید انتظار داشته باشیم که بار بستری بیمارستان ها روبه افزایش باشد. در انتظار برای رسیدن به یک کفه هستیم تا آن وقت بتوانیم منتظر باشیم بین 5 تا 7 روز بعد امواج سهمگین بیماری کاهش یابد بنابراین پیش بینی می کنم تا انتها هفته آینده همین الگو را در تهران ببینیم .

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 24 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 24 اردیبهشت 1400 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 1627

به "راه اندازی مگا ICU برای مبتلایان کرونایی از فردا، ادامه فرایند افزایش کرونا در تهران تا هفته آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی مگا ICU برای مبتلایان کرونایی از فردا، ادامه فرایند افزایش کرونا در تهران تا هفته آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید