روزانه 700 هزار ارتباط زنده در شبکه شاد انجام می شود، اعلام زمان آموزش های حضوری در مدارس خبرنگاران

به گزارش مجله پیکوشو، محسن حاجی میرزایی راه اندازی سامانه شاد را انقلابی در حوزه آموزش دانست و گفت: در حال حاضر روزانه تا 700 هزار ارتباط زنده در این سامانه برقرار می شود و شبکه ارتباطی بسیار خوبی میان دانش آموزان و معلمان شکل گرفته است.

روزانه 700 هزار ارتباط زنده در شبکه شاد انجام می شود، اعلام زمان آموزش های حضوری در مدارس خبرنگاران

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، محسن حاجی میرزایی امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش آذربایجان شرقی با بیان اینکه نظام آموزش و پرورش در برابر بزرگترین چالش قرن قرار گرفته است، گفت: در این چالش بزرگ، تمام راستا ها و فرآیند هایی که در سال های گذشته فراهم شده بود به یک باره تعطیل شد؛ اما مأموریت یادگیری و آموزش قابل تعطیل نبود.

وی ادامه داد: در چنین شرایطی باید تدابیر مناسب اندیشیده می شد؛ ابتدا به تلویزیون متوسل شدیم و انصافا همکاری خوب و جهادگونه ای شکل گرفت؛ اما امکان ارزیابی وجود نداشت، بنابراین به فکر ایجاد یک سامانه افتادیم.

حاجی میرزایی گفت: مهم ترین کارکرد این سامانه، ایجاد انسجام در شبکه گسیخته معلمان و دانش آموزان بود؛ ما تمام محتوای آموزشی در تمام پایه های تحصیلی را در این سامانه تولید و عرضه کردیم؛ دسترسی به آموزش باکیفیت در جغرافیای ایران توزیع شد و امکان استفاده از آموزش معکوس برای دانش آموزان فراهم شد.

وی افزود: در این سامانه مدیران با معلمان و معلمان با دانش آموزان ارتباط گرفتند و در حال حاضر روزانه تا 700 هزار ارتباط زنده در این سامانه برقرار می شود.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه سامانه شاد یک محیط کاملا امن است، افزود: از زمان راه اندازی این سامانه تا به امروز بیش از 26 میلیارد پیام و 10 میلیارد فایل آموزشی مبادله شده و تنها در یکی از شهر های استان آذربایجان شرقی، 20 هزار محتوای آموزشی تولید شده است.

حاجی میرزایی در عین حال گفت: معتقدیم که آموزش مجازی نمی تواند جایگزین آموزش حضوری باشد و هر زمان که نگرانی ها رفع شود، آموزش حضوری را از سر می گیریم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود توجه به کیفیت نیروی انسانی و سرمایه گذاری در حوزه یادگیری را یکی از معیار های حکمرانی شایسته دانست و گفت: یادگیری، عنصر اصلی شکل گیری فرهنگ و تمدن است و همه تحولات پایدار اجتماعی، مرهون جریان آموزش و یادگیری است.

حاجی میرزایی با تأکید بر رسالت خطیر شورای آموزش و پرورش در ارتقای جریان تعلیم و تربیت، بیان داشت: برای دست یابی به پیشرفت پایدار باید آموزش و پرورش را در کانون توجه قرار داده و همه اجزای تفکیک شده توسعه و پیشرفت را حول محور یادگیری جمع کنیم.

وی تأکید کرد: کاری که در شورای آموزش و پرورش استان باید انجام شود، فراتر از همکاری و در واقع هم راستایی است و باید باور داشته باشیم که همه ما یک مأموریت مشترک داریم.

وزیر آموزش و پرورش همچنین با اشاره به شاخص های ارزیابی عملکرد استان در حوزه آموزش و پرورش، خواستار تلاش بیشتر برای رفع نقاط ضعف استان شد.

وی، نسبت تعداد دانش آموزان رشته های فنی و حرفه ای در آذربایجان شرقی را در مقایسه با متوسط کشوری، نسبتاً خوب توصیف کرد و یادآور شد: برای رسیدن به هدف گذاری 50 درصدی در این حوزه نیازمند کار بیشتر و حمایت شورای آموزش و پرورش هستیم.

حاجی میرزایی همچنین از مشارکت خیران استان در امر مدرسه سازی به ویژه در شهرستان ملکان قدردانی کرد و گفت: طرح آجر به آجر برای سهیم شدن آحاد جامعه در این امر مهم اجرا می شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 فروردین 1400 بروزرسانی: 8 فروردین 1400 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 1545

به "روزانه 700 هزار ارتباط زنده در شبکه شاد انجام می شود، اعلام زمان آموزش های حضوری در مدارس خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روزانه 700 هزار ارتباط زنده در شبکه شاد انجام می شود، اعلام زمان آموزش های حضوری در مدارس خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید