شیب تند افزایش بیماران کرونایی در بیمارستان ها؛ بیشترین مراجعان جوانان هستند

به گزارش پیکوشو، تهران (پانا) - فوق تخصص بیماری های عفونی با تاکید بر اینکه شیب افزایش بیماران مبتلا به کرونا نسبت به پیک های قبلی بیماری، تندتر شده است، گفت بیشتر مراجعان جوانان و میانسالان هستند.

شیب تند افزایش بیماران کرونایی در بیمارستان ها؛ بیشترین مراجعان جوانان هستند

دکتر رضا صالحی در گفت وگو با پانا با هشدار درباره وضع گردش ویروس جهش یافته کرونا در کشور اظهار کرد: اکنون ویروس جهش یافته در سراسر کشور گردش یافته است و در پی کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی و حضور مردم در تجمعات قبل و بعد از ایام نوروز، شاهد افزایش بی سابقه تعداد بیماران سرپایی و بستری ناشی از بیماری کرونا هستیم که طی هفت روز گذشته به سرعت بیمارستان ها در حال پُر شدن هستند و بیشتر بیمارستان ها ظرفیت خالی ندارند.

در خیز چهارم بیماری، بیماران بدحال افزایش یافته است و در طول چند روز اخیر آمار بستری، مراجعان سرپایی و میزان مبتلایان به کرونا در تهران با شتاب قابل توجهی در حال افزایش است

این پزشک بیماری های عفونی با بیان اینکه وضع بیمارستان ها نگران نماینده است، گفت: اشباع شدن ظرفیت بیمارستان ها، نگران نماینده است زیرا ممکن است در خدمات رسانی به بیماران اختلال ایجاد گردد.

وی با بیان اینکه درصد عمده ای از بیماران، آلوده به ویروس جهش یافته هستند، گفت: شدت شیوع ویروس جهش یافته نسبت به نوع قبلی ویروس، چند برابر بیشتر است. پس از سه ماه که شرایط تا حدودی کنترل شده بود، میزان مرگ و میر ما 3 رقمی شده و این وضع حداقل تا 3 هفته آینده ادامه دارد و کاهش میزان مرگ و میر به سخت گیری در محدودیت ها بستگی دارد.

صالحی با تاکید بر اینکه شیب افزایش بیماران مبتلا به کرونا نسبت به پیک های قبلی بیماری، تندتر شده است، گفت: در خیز چهارم بیماری، بیماران بدحال افزایش یافته است و در طول چند روز اخیر آمار بستری، مراجعان سرپایی و میزان مبتلایان به کرونا در تهران با شتاب قابل توجهی در حال افزایش است. امیدواریم مسئولان اقدامات جدی تری اعمال نمایند و مردم نیز پروتکل های بهداشتی را جدی تر رعایت نمایند تا میزان مرگ و میر افزایش نیابد.

این پزشک متخصص با بیان اینکه اگر فرایند بستری های کرونا ادامه یابد میزان مرگ ها بیش از این افزایش می یابد، گفت: این شرایط قابل پیشگیری بود و می شد تدابیر بهتری در ایام تعطیلات اعمال کرد تا شرایط بیماری کنترل گردد و اکنون تنها راه کنترل این شرایط، تعطیلی شهرهای قرمز از جمله تهران است.

وی درباره مراجعه جوانان به بیمارستان ها نیز گفت: طبق اعلام وزارت بهداشت میزان مراجعه بیماران به بیمارستان ها نسبت به نیمه بهمن ماه و اسفندماه، چهار برابر افزایش یافته است و اکنون بیشتر مراجعان جوانان و میانسالان هستند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 10 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 10 اردیبهشت 1400 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 1603

به "شیب تند افزایش بیماران کرونایی در بیمارستان ها؛ بیشترین مراجعان جوانان هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیب تند افزایش بیماران کرونایی در بیمارستان ها؛ بیشترین مراجعان جوانان هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید