قرارداد بازارگردانی 200 شرکت و تخلف 20 مدیر

به گزارش پیکوشو، سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام نمود بیش از 200 شرکت قرارداد بازارگردانی را امضا و 20 شرکت هم تمدید نکردند .

قرارداد بازارگردانی 200 شرکت و تخلف 20 مدیر

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از بورس پرس، سازمان بورس و اوراق بهادار اظهار داشت: پس از مصوبه شورای عالی بورس در زمینه الزام سهامداران حقوقی به بازارگردانی، اجرای دقیق این مصوبه در دستور کار قرار گرفته است.

در مورد بازارگردانی نیز به موجب آیین نامه حفظ ثبات بازار سرمایه و صیانت از حقوق سرمایه گذاران و سهامداران، داشتن رکن بازارگردانی موثر از سوی ناشر و سهامداران شرکت ها جزء الزامات پذیرش شرکت ها است.

به همین دلیل پس از مصوبه شورای عالی بورس در زمینه الزام سهامداران حقوقی به بازارگردانی، سازمان بورس، اجرای دقیق این مصوبه را در دستور کار قرار داد به طوری که از 330 شرکت، بیش از 200 شرکت قرارداد بازارگردانی امضاء نموده اند. حدود 20 شرکت این قرارداد را تمدید نکردند که مستوجب جریمه های اقتصادی و برخورد هستندو بیش از 60 رای تخلفاتی نیز در موضوع بازارگردانی صادر شده است.

سازمان بورس و اوراق بهادار ضمن استقبال از انتقادهای منصفانه و پیشنهادهای سازنده، امیدوار است به وسیله هم افزایی ملی و تقویت فضای حرکت در راستا کارشناسی، امکان تثبیت و رشد شاخص ها فراهم آید.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 26 آذر 1399 بروزرسانی: 26 آذر 1399 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 1342

به "قرارداد بازارگردانی 200 شرکت و تخلف 20 مدیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قرارداد بازارگردانی 200 شرکت و تخلف 20 مدیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید