محدودیت های کرونایی در پکن لغو شد

به گزارش پیکوشو، تدابیر قرنطینه و محدودیت های تردد و ورود و خروج به مناطق و مجتمع های مسکونی در شهر پکن پایتخت چین که با شدتی بیش از نواحی دیگر چین اجرا می شد، از امروز شنبه لغو شد.

محدودیت های کرونایی در پکن لغو شد

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

مروز شنبه شرایط فوق العاده در شهر پکن در درجه 3 نهاده شد که پایین ترین سطح محدودیت ها را نشان می دهد شهرداری پکن اعلام نموده است با توجه به نبود هیچ موردی از ابتلا به کرونا در پایتخت در 50 روز گذشته، دیگر نیازی به این اقدامات کنترلی نیست.

بر اساس پروتکل جدید دولت محلی شهر پکن، محدودیت ها برای مناطق مسکونی، فعالیت های ورزشی بیرون از سالن و خروج از پایتخت برداشته می شود.

با این حساب در سراسر چین اکنون فقط دو منطقه شامل منطقه خودمختار تبت و استان هوبی کانون شیوع کرونا است که محدودیت ها آنها در رتبه 2 واقع شده است و کنترل بیشتری روی فعالیت های عمومی صورت می گیرد.

همچنین از امروز دیگر تب سنجی برای ورود و خروج به مجتمع های مسکونی در پایتخت چین متوقف می شود و پستچی ها با داشتن کدهای بهداشتی الکترونیکی می توانند وارد این محوطه ها شوند.

از امروز هم مراکز تفریحی شهر پکن باز می شود فعالیت های ورزشی خارج از سالن آزاد می شود و بتدریج قرار است تورهای گردشگری داخلی از سرگرفته شود ولی تورهای گردشگری خارج از شهر کماکان ممنوع است و بیماران خارج از پکن می توانند برای درمان به بیمارستان های این شهر مراجعه نمایند.

بر اساس این گزارش پارک ها، استادیوم ها، سالن های ورزشی، کتابخانه ها، موزه ها و بسیاری از فعالیت های داخل سالن در پکن بتدریج آغاز می شود ولی نام سینماها هنوز در این فهرست بازگشایی به چشم نمی خورد.

با این حال دولت محلی اعلام نموده است که هنوز خطر ورود کرونا توسط مسافران به داخل پکن وجود دارد و برای همین مسافران پروازهای بین المللی که قصد سفر به پکن دارند باید قبل از ورود به شهر تحت آزمایش کرونا قرار بگیرند و بعد از اینکه وارد شهر شدند نیز باید دوباره آزمایش بدهند.

بعضی کارشناسان پیش بینی نموده اند که اگر تا 30 روز دیگر موردی از ابتلای به کرونا در پایتخت گزارش نشود، احتمالا سینماها بازگشایی می شود و شهروندان دیگر نیازی به استفاده از ماسک در فضاهای سرپوشیده ندارند.

با لغو این محدودیت ها و بازگشایی مدارس و مهدکودک ها در شهر پکن پایتخت چین از روز دوشنبه، اوضاع مالی در این شهر نیز بتدریج به حال عادی بازمی شود.،ایرنا

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و دنیا را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 16 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 1071

به "محدودیت های کرونایی در پکن لغو شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محدودیت های کرونایی در پکن لغو شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید