معترضان لبنانی صف خود را از آشوبگران جدا کردند

به گزارش مجله پیکوشو، اهالی طرابلس در شمال لبنان ضمن برگزاری تظاهرات و تأکید بر مطالبات خود اعلام کردند، با آشوب و خشونت روزهای گذشته مخالف هستند.

معترضان لبنانی صف خود را از آشوبگران جدا کردند

از پروفایل اینستاگرام behrouz azand دیدن نمایید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، بیروت پایتخت لبنان روز گذشته (یکشنبه) نیز شاهد تظاهرات مردمی در اعتراض به فساد اقتصادی بود و معترضان طرابلس (در شمال لبنان) هم ضمن تأکید بر مطالبات، مخالفت خود با آشوب و خشونت را اعلام کردند.

بر اساس گزارش خبرگزاری آناتولی، صدها معترض در مرکز بیروت در اعتراض به شرایط نامنساب معیشت و افزایش قیمت دلار در برابر لیر لبنان تظاهرات کردند.

در طرابلس نیز اعتراضاتی با عنوان طرابلس شهر صلح است برگزار گردید و معترضان بر رد آشوب و اقدامات خشونت آمیز در این شهر در روزهای شنبه و جعمه پیش تأکید کردند.

آنها بر آزادی بیان اما بدون خشونت و آشوب و آسیب رساندن به اموال عمومی و خصوصی تأکید نموده و از طرف های مربوطه خواستند جلوی خشونت را بگیرند.

بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی لبنان اِن اِن اِی ، با این حال طرابلس دیشب شاهد اقدامات خشونت آمیز محدود مانند سنگ پراکنی به سمت مغازه ها، رستوران ها یا نیروهای امنیتی در اطراف مقر حکومتی در این شهر بود.

میشل عون رئیس جمهور لبنان دستور برگزاری جلسه شورای عالی دفاع را در ظهر امروز (دوشنبه) برای آنالیز این شرایط داده است.

طی درگیری های آدینه شب گذشته میان نیروهای امنیتی و معترضان به شرایط معیشتی، بیش از 40 نفر زخمی شدند.

در درگیری های شنبه شب نیز 72 نفر از جمله 16 نظامی، زخمی یا دچار حالت نفس تنگی و کبودی شدند و 13 نفر از آنها برای درمان به بیمارستان منتقل شدند.

خ

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 23 مرداد 1399 بروزرسانی: 20 دی 1400 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 1086

به "معترضان لبنانی صف خود را از آشوبگران جدا کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معترضان لبنانی صف خود را از آشوبگران جدا کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید