مهلت یک ماهه بانک ها به دارندگان حساب های فاقد کد شهاب اتباع افغانستانی

به گزارش پیکوشو، مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور از مهلت یک ماهه بانک ها به دارندگان حساب های فاقد کد شهاب اتباع افغانستانی اطلاع داد.

مهلت یک ماهه بانک ها به دارندگان حساب های فاقد کد شهاب اتباع افغانستانی

به گزارش خبرنگاران از مهر، مهدی محمودی در مورد مسدود شدن کارت های بانکی اتباع افغانستانی گفت: در چند روز گذشته کارت های بانکی شماری از صاحبان حساب فاقد کد شهاب (شناسه هویت الکترونیکی) به موجب بخشنامه بانک مرکزی و در اجرای قوانین و مقررات غیرفعال شد که بر اساس مصوبه ستاد مبارزه با مفاسد مالی هدف از این اقدام، اجرای قوانین ناظر به شفافیت در تراکنش های بانکی است که مستلزم صحت اطلاعات هویتی صاحبان حساب است؛ قاعده ای که برای کلیه صاحبان حساب های بانکی اعم از اتباع خارجی و ایرانی جهت جلوگیری از پولشویی رعایت می گردد.

دبیر کمیسیون ساماندهی اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور اضافه کرد: پس از اطلاع از این موضوع و هماهنگی های بین دستگاهی به عمل آمده کلیه اتباع افغانستانی دارندگان حساب های بانکی فاقد کد شهاب برای آخرین بار به مدت یک ماه فرصت دارند نسبت به تکمیل یا تصحیح اطلاعات حساب خود و اخذ کد شهاب در کلیه بانک های حساب خود اقدام کنند.

محمودی تاکید نمود: تا قبل از سرانجام مهلت معین شده از سوی بانک ها کلیه اتباع افغانستانی دارندگان حساب های بانکی فاقد کد شهاب با رعایت پروتکل های بهداشتی هرچه زودتر جهت اقدامات قانونی به بانک ها مراجعه کنند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 24 اسفند 1399 بروزرسانی: 24 اسفند 1399 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 1513

به "مهلت یک ماهه بانک ها به دارندگان حساب های فاقد کد شهاب اتباع افغانستانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهلت یک ماهه بانک ها به دارندگان حساب های فاقد کد شهاب اتباع افغانستانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید