هشدار رئیس جمهوری درباره خیز چهارم کرونا

به گزارش پیکوشو، تهران (پانا) - رئیس جمهوری مراعات تمام دستورالعمل های بهداشتی را تنها راه رسیدن به مرحله عبور از بیماری کرونا دانست و همزمان از مسوولان ذیربط خواست با دقت و حساسیت بیشتری، مانع از ورود ویروس های جهش یافته به کشور شوند.

هشدار رئیس جمهوری درباره خیز چهارم کرونا

حسن روحانی روز شنبه در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: مراقبت نسبت به ورودی ها از خارج بویژه از کشورهایی که با ویروس جهش یافته روبرو اند، باید با دقت بیشتری انجام گیرد و مراحل تست و قرنطینه مسافران در چارچوب پروتکل های ابلاغی، با حساسیت رعایت گردد.

رئیس جمهوری همچنین شناسایی زودهنگام مبتلایان به ویروس جهش یافته را ضروری خواند و گفت که باید همه برای جلوگیری از خیز چهارم بیماری، دست به دست هم دهیم و اجازه ندهیم این خیز احتمالی این بیماری به سلامتی و معیشت مردم باتوجه به نزدیک شدن به ایام سال نو، آسیب بزند.

رئیس جمهوری با بیان اینکه همه گیری کرونا به عنوان یک مصیبت عظیم و بی سابقه قرن مسائل زیادی برای دنیا ایجاد نموده است، اضافه کرد: طی یکسال گذشته ده ها میلیون نفر گرفتار این بیماری شدند و صدها هزار نفر جان باختند و این ویروس هر روز به شکل و جهش های جدیدی ظاهر می گردد.

روحانی با اشاره به کوشش های صورت گرفته در دنیا برای ساخت داروی مناسب برای درمان این بیماری، گفت: برغم قیمت های گزاف برای بعضی از داروهایی که گفته شده در درمان این بیماری موثر هستند، هنوز هیچ داروی قطعی و اثرگذار برای درمان این بیماری معرفی نشده است.

رئیس جمهوری همچنین به واکسن های ساخته شده برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری در دنیا اشاره نمود و اضافه کرد: در خصوص واکسن های ساخته شده نیز اینکه کدام واکسن کاملاً مؤثرتر است، هنوز کامل روشن نیست و اینکه آیا این واکسن ها در برابر جهش های جدید این بیماری نیز موثر خواهد بود، معین نیست.

روحانی با اشاره به شروع واکسیناسیون علیه کرونا در ایران از روز 21 بهمن ماه تاکید نمود: واکسیناسیون در کشور به ترتیب اولویتی که در ستاد ملی کرونا به تصویب رسیده، اجرا و عمل خواهد شد.

رئیس جمهوری در عین حال راه اصلی مقابله با کرونا تا رسیدن به درمان قطعی این بیماری را همچنان رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی، مطرح نمود و اضافه کرد: برغم انجام واکسیناسیون، رعایت پروتکل های بهداشتی و پرهیز از تجمع های غیرضروری و رعایت فاصله گذاری اجتماعی همچنان یک ضرورت است و باید مراقب باشیم سبک جدید زندگی که در پیش گرفته ایم، دوباره به حالت قبل بازنگردد.

روحانی تغییر شرایط بعضی از شهرهای کشور از نارنجی به قرمز طی هفته اخیر را اعلام خطر برای همه دانست و گفت: معنی این شرایط حرکت به سمت موج چهارم کرونا است و به همین خاطر برای اینکه عید خوبی داشته باشیم، همه ما باید برای جلوگیری از خیز چهارم در ماه خاتمهی سال دست به دست هم دهیم.

رئیس جمهوری در خاتمه با اشاره به برگزاری جشن ها و مراسم شادی در اعیاد و مناسبت های پیش رو، گفت: همه باید مراقبت کنیم که خدای نانموده مجالس جشن و شادی به مجالس عزا تبدیل نگردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 2 فروردین 1400 بروزرسانی: 2 فروردین 1400 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 1532

به "هشدار رئیس جمهوری درباره خیز چهارم کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار رئیس جمهوری درباره خیز چهارم کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید