پنیر کپک زده برای مقابله با کرونا؟!

به گزارش پیکوشو، پنیر رگه آبی یا بلوچیز نوعی پنیر است که با کپک آبی پرورده می شود. نتایج پژوهش جدید نشان می دهد که تغییر در رژیم غذایی ممکن است یکی از راه های مبارزه با کووید-19 باشد.

پنیر کپک زده برای مقابله با کرونا؟!

در راستای ادامه تلاش ها برای یافتن یک واکسن قطعی برایکروناویروس، محققان همچنان به کشف موضوعات جدید راجع به کرونا ویروس جدید ادامه می دهند. محققان در یک مطالعه جدید مدعی شدند که ویتامین کا (K) موجود در برخی پنیر ها می تواند با کروناویروس مبارزه کند.

بیمارانی که تحت مراقبت شدید بیماری کووید-19 قرار گرفتند و یا افرادی که جان خود را به دلیل این بیماری از دست دادند، از کمبود ویتامین K رنج می بردند. این ویتامین معمولا در تخم مرغ، اسفناج و پنیر سخت رگه آبی یافت می شود.

پنیر رگه آبی یا بلوچیز نوعی پنیر است که با کپک آبی پرورده می شود. نتایج پژوهش جدید نشان می دهد که تغییر در رژیم غذایی ممکن است یکی از راه های مبارزه با کووید-19 باشد.

پس از کشف ارتباط میان کمبود ویتامین و بدترین پیامد های ناشی از کروناویروس، محققان روی فواید ویتامین K. تمرکز کردند.

آن ها به بررسی بیمارانی پرداختند که در بیمارستانی در هلند بستری شده بودند. بر اساس این بررسی، تخریب بافت الاستیک در ریه ها به دلیل لخته خون ایجاد می شود که به دلیل کووید-19 بروز پیدا می کند.

در این پژوهش ادعا شده که ویتامین K. می تواند از ریه ها در برابر بیماری ویروسی محافظت کند. زیرا به تولید پروتئین هایی کمک می کند که در هنگام ورود به بدن به هنگام مصرف غذا و جذب در دستگاه گوارش، فرآیند لخته سازی را تنظیم می کنند.

راب جانسن (Rob Janssen) از محققان پروژه اظهار کرد، این یافته ها می تواند نتایج امیدوارکننده ای نشان دهد. افراد می توانند برای مقابله با این بیماری فراگیر ویتامین K. را جذب کنند. البته به جز افرادی که دارو های رقیق کننده خون مانند وارفارین مصرف می کنند.

وی ادامه داد، حتی افرادی که از عوارض کروناویروس رنج نمی برند، باید ویتامین K. مصرف کنند چرا که این ویتامین به تقویت استخوان ها، رگ های خونی و ریه ها کمک می کند.

جانسن اضافه کرد، ویتامین های دیگری مانند ویتامین K. 1 و K. 2 وجود دارد که مشابه با ویتامین K. هستند. ویتامین K. 1 در کلم بروکلی، اسفناج، گیاهان سبز، بلوبری و تمامی انواع میوه ها و سبزیجات یافت می شود. ویتامین K. 2 هم در پنیر هلندی و فرانسوی یافت می شود.

منبع: فرادید
انتشار: 18 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 1075

به "پنیر کپک زده برای مقابله با کرونا؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنیر کپک زده برای مقابله با کرونا؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید