پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت سالروز درگذشت علی شریعتی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به مناسبت سالروز درگذشت علی شریعتی تاکید کرد: اندیشه و تجربه دکتر شریعتی محدود به یک دوره تاریخی نیست همچنان که آوازه و شهرت او محصور به ایران و مرزهای جغرافیایی آن نمانده است.

پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت سالروز درگذشت علی شریعتی

به گزارش خبرنگاران- منطقه خراسان، سیدعباس صالحی در پیام خود آورده است: چهل و دو سال از درگذشت استاد فقید دکتر علی شریعتی می گذرد و سالروز درگذشت فرزند مزینان فرصت مغتنمی است تا با پرداختن به ابعاد و اصلاح اندیشه این سرمایه فرهنگی و ملی معاصر تجربه گرانسنگ او را در جامعه امروز و در مواجهه با مسائل و نیازهای این زمان به کار بگیریم.

شریعتی اندیشمند دردمند بود که میان روشنگری و دینداری پیوند کاربردی ایجاد کرد نه روشنگری او بهانه ای برای دین گریزی شد و نه دینداری او زمینه ای برای تحجر فراهم آورد. او نقاط اشتراک روشنی میان روشنگری و دینداری را ترسیم کرد و همنشینی و تعامل این دو را رونق بخشید و در عین حال با نگاه انتقادی به هر دو عرصه با بیان شیوا و مؤثر توانست با مردم زمان خود و نیازهای زمانه سخن بگوید.

در بخش دیگری از پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز آمده است: او با دردهای جامعه پیوند داشت و هم از تحولات جهانی مطلع بود این ویژگی برجسته در اندیشه دکتر شریعتی موجب شد تا پنجره های نو در مقابل دیدگان مردم ستمدیده آن زمان گشوده شود و از این رو انسان های دغدغه مند پر شماری در گفتمان شریعتی خود را بازیافتند.

مراسم گرامیداشت چهل و دومین سالگرد درگذشت زنده یاد علی شریعتی روز چهار شنبه 29 خردادماه در زادگاهش روستای مزینان داورزن برگزار شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 15 مهر 1398 شناسه مطلب: 300

به "پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت سالروز درگذشت علی شریعتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت سالروز درگذشت علی شریعتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید