پیشرفت 80 درصدی تجهیز بیمارستان یاسوج، اجرای 2620 پروژه در استان

به گزارش پیکوشو، عزیز فیلی عصر سه شنبه در نشست با خبرنگاران، اضافه نمود: خرید دو دستگاه ژنراتور برق برای این بیمارستان نیز عملیاتی شده و اقدامات برای بارگیری آن به سمت استان اجرا شده است.

پیشرفت 80 درصدی تجهیز بیمارستان یاسوج، اجرای 2620 پروژه در استان

فیلی توضیح داد: کوشش می گردد در کمترین زمان ممکن نسبت به تکمیل 100 درصدی تجهیزات و بهره برداری از بیمارستان اقدام گردد.

فیلی با تاکید بر اینکه بهره برداری از پروژه مشروط به تکمیل کامل و تجهیز بیمارستان است، ابراز داشت: کوشش خواهیم کرد که بهره برداری از این بیمارستان تا قبل از دهه فجر امسال عملیاتی گردد.

فیلی با اشاره به اجرای بالغ بر 2620 پروژه استانی و ملی در سطح استان، ابراز داشت: مجموع تعهدات این پروژه ها بالغ بر 2280 میلیارد تومان است.

فیلی توضیح داد: مهمترین پروژه های ما در حوزه حمل و نقل جاده ای، بهداشت ودرمان، آب و خاک، گردشگری، عمران شهری و روستایی، انرژی و فرهنگ و مذهب است.

فیلی ابراز داشت: اولویت اول ما تکمیل و بهره برداری از راه های ارتباطی استان است و در مرحله دوم محور فعالیت فصل آب بوده و فصل گردشگری نیز از دیگر محورهای اولویت بندی شده در استان است.

معاون عمرانی استاندار گفت: در راستای اجرا و تحقق برنامه های آمایش، توسعه زیرساختی در بخش های مختلف هدفگذاری شده است.

فیلی اضافه نمود: رشد و ارتقای زیرساخت ارتباطی از مهمترین محورهای توسعه است و حمل و نقل جاده ای نیز از اولویت ها قرار گرفته است.

معاون عمرانی استاندار با بیان اینکه پروژه ها در استان اولویت بندی شده و نسبت به تکمیل و بهره برداری از آنها اقدام خواهد شد، توضیح داد: در حوزه عمرانی بالغ بر 32 کارگروه، ستاد، کمیسیون و ... در استان پوشش های لازم را انجام می دهند و برنامه هایی نیز در این راستا عملیاتی می گردد.

فیلی با تاکید بر تحقق توسعه استان بر پایه ظرفیت های آن، اظهار کرد: استان در بخش های مختلف مانند گردشگری و انرژی ظرفیت های بسیار بالایی دارد و باید از این ظرفیت ها به نحو مطلوبی استفاده گردد.

فیلی با اشاره به زلزله 5.2 ریشتری شهر یاسوج و خسارت ناشی از آن، ابراز داشت: با رایزنی ها و اقدامات انجام گرفته 170 میلیارد تومان تسهیلات برای بازسازی و تعمیر اساسی واحد های آسیب دیده ناشی از زمین لرزه تخصیص یافت و دولت نیز 37 میلیارد تومان یاری بلاعوض در این راستا اختصاص داد.

معاون عمرانی استاندار گفت: اقدامات لازم برای تحقق عملیات بازسازی و تعمیر واحد های آسیب دیده اجرایی و عملیاتی می گردد.

فیلی با اشاره به اهمیت ساماندهی رودخانه بشار، ابراز داشت: کشت محصولات پر مصرف در حاشیه بشار و مناطق تعیین شده ممنوع شده است و کشت جایگزین در این مناطق هدفگذاری خواهد شد.

فیلی اضافه نمود: همچنین بر اثر موارد مختلف ضربات و آسیب های زیادی به بشار وارد شده و برنامه ریزی برای ساماندهی رودخانه بشار در محورهای مختلف انجام خواهد شد.

فیلی به موضوع مدیریت منابع و تامین آب در مناطق مختلف استان اشاره نمود و گفت: در حال حاضر چهار شهر یاسوج، مادوان، باشت و دیشموک با تنش آبی روبه رو هستند که برنامه ریزی برای برطرف مسائل و تامین آب مناسب با تعریف چند پروژه و مدیریت منابع آبی صورت گرفته است.

وی اضافه نمود: برنامه ریزی های تامین آب به شکل میان مدت و بلند مدت نیز هدفگذاری شده و پروژه سد تنگ سرخ پوشش بلند مدت چندین منطقه از استان را خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 اسفند 1397 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1399 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 137

به "پیشرفت 80 درصدی تجهیز بیمارستان یاسوج، اجرای 2620 پروژه در استان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشرفت 80 درصدی تجهیز بیمارستان یاسوج، اجرای 2620 پروژه در استان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید