پیش بینی احتیاج دارویی خراسان رضوی برای موج ششم کرونا

به گزارش مجله پیکوشو، عضو ستاد اجرایی مقابله با کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: با توجه به احتمال شروع موج ششم شیوع کرونا، این استان با کسب آمادگی لازم برای مقابله با آن، موجودی اقلام دارویی در داروخانه های بیمارستانی را برای مدت 2 ماه پیش بینی نموده است.

پیش بینی احتیاج دارویی خراسان رضوی برای موج ششم کرونا

به گزارش گروه استان های خبرنگاران از مشهد، محمدرضا صابری گفت: براساس برآورد انجام شده از داروی مصرفی در موج پنجم شیوع کرونا، موجودی داروی مورد احتیاج در داروخانه های بیمارستانی زیر پوشش این دانشگاه تقویت شده است.

او اضافه کرد: به همه بیمارستان های استان تاکید شده است تا 20 قلم داروی مورد احتیاج برای بیماران کرونایی را تهیه و ذخیره سازی نمایند.

عضو ستاد اجرایی مقابله با کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: پیگیری لازم برای تامین دارو های مصرفی بیمارستان ها هم انجام می گردد تا آن ها در نخستین فرصت داروی مورد احتیاج خود را تهیه نمایند و کمبودی در این زمینه به وجود نیاید.

عضو ستاد اجرایی مقابله با کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: اکنون از نظر دسترسی به اقلام دارویی بیماران کرونایی در داروخانه های سطح شهر مشهد مشکل خاصی وجود ندارد و در زمینه تهیه سرم هم مشکل چندانی نداریم و داروخانه هایی که در موج قبلی شیوع ویروس رمدسیویر دریافت می کردند همچنان دارو های کرونا را عرضه می نمایند.

صابری بیان نمود: موجودی 15 قلم داروی مورد احتیاج بیماران کووید 19 در خراسان رضوی هفته ای یک تا 2 بار رصد می گردد تا در صورت شیوع مجدد بیماری مشکل خاصی در این حوزه پیش نیاید.

/ا.د

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 12 آبان 1400 بروزرسانی: 12 آبان 1400 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 1870

به "پیش بینی احتیاج دارویی خراسان رضوی برای موج ششم کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی احتیاج دارویی خراسان رضوی برای موج ششم کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید