چینی ها 33 جهش در ویروس کرونا کشف کردند

به گزارش پیکوشو، به گزارش خبرنگاران به نقل از اسکای نیوز، محققان در چین بیش از 30 جهش ویروس جدید کرونا را کشف نموده اند. این پژوهشگران ادعا می نمایند جهش ها دلیل مرگبارتر بودن این ویروس در بخش هایی از دنیا است.

چینی ها 33 جهش در ویروس کرونا کشف کردند

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

محققان دانشگاه ژجیانگ در چین اعلام نموده اند شواهدی مستقیم رصد نموده اند که ویروس کرونا دچار جهش هایی شده که قابلیت های بیماری زایی آن را به شدت تغییر می دهد.

این تحقیق توسط گروهی از محققان به رهبری پروفسور لی لانجوان صورت گرفته که نخستین کارشناسی است که قرنطینه در ایالت ووهان را پیشنهاد کرد.

این تحقیق براساس نمونه های آزمایشگاهی 11 بیمار صورت گرفته که بین 22 ژانویه تا 4 فوریه در بیمارستان هانگژو (در 470 مایلی شرق ووهان) بستری شده بوده اند. محققان با استفاده از روش توالی بسیار عمیق ژنتیک 33 جهش در ویروس SARS-CoV-2 رصد کردند که 19 مورد آن جدید بود.

مرگبارترین جهش های رصد شده در بیماران این تحقیق در بیشتر بیماران اروپا نیز رصد شده است. در این میان رشته های معتدل تر این ویروس در بخش هایی از آمریکا مانند ایالت واشنگتن رصد شده است. همچنین یکی از جهش هایی که در 5 بیمار رصد شد، قبلاً نیز در بیماری در استرالیا مشاهده شده بود.

به گفته محققان این یافته ها نشان دهنده تنوع عمیق رشته های ویروسی است که به آنها توجه نشده است. آنها همچنین به توسعه دهندگان واکسن هشدار دادند که باید این جهش ها را در نظر بگیرند.

10 تن از 11 شرکت کننده این تحقیق علائم ابتلاء به نوع معتدل یا شدید کووید 19 را داشتند. در این تحقیق 8 مرد و 3 زن شرکت کردند که سن آنها بین 4 ماه تا 71 سال بود.

به گفته محققان این افراد از ویروس نجات یافته اند. تحقیق مذکور در نشریه medRxiv منتشر شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 1018

به "چینی ها 33 جهش در ویروس کرونا کشف کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چینی ها 33 جهش در ویروس کرونا کشف کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید