چین به حضور دو کشتی جنگی آمریکایی در دریای چین جنوبی واکنش نشان داد

به گزارش پیکوشو، چین به آمریکا درباره نقض حریم دریایی این کشور توسط دو کشتی جنگی این کشور هشدار داد و از واشنگتن خواست دست از اقدامات تحریک آمیز خود بردارد.

چین به حضور دو کشتی جنگی آمریکایی در دریای چین جنوبی واکنش نشان داد

به گزارش گروه بین الملل پیکوشو، پس از آن که دو کشتی جنگی آمریکایی به دو جزیره تحت حاکمیت چین نزدیک شد، نیروی دریایی این کشور به تعرض مرزی آمریکایی ها واکنش نشان داد.

به نوشته خبرگزاری رویترز عبور دو کشتی جنگی آمریکایی از دریای جنوبی چین درحالی انجام می گردد که این دو غول مالی دنیا در تنش شدید با یکدیگر به سر می برند.

نیروی دریایی چین، روز دوشنبه و درپی این اقدام آمریکا، به این دو کشتی هشدار داد که منطقه را ترک نمایند و از واشنگتن خواست دست از اقدامات تحریک آمیز خود بردارد.

با این حال، کلی داس سخنگوی ناوگان هفتم نیروی دریایی آمریکا مدعی شد این عبور بدون غرض به منظور به چالش کشیدن ادعاهای بیش از اندازه در زمینه حقوق دریایی و حفظ دسترسی به راه های آبی تحت قوانین بین المللی انجام شد.

براساس این گزارش، آمریکا با این اقدام اخیر خود، برای سومین بار در امسال میلادی با ادعای عبور و مرور تحت قوانین بین المللی و اتکا به آزادی ناوبری در آب راه های استراتژیک، وارد حریم مرزی چین شده است.

جزایر و آب راه های دریای جنوبی چین بین کشورهای ویتنام، فیلیپین، برونئی، مالزی، اندونزی، تایوان و چین تحت منازعه هستند. در این میان، آمریکا خود را متعهد به حمایت از کشورهایی نظیر فیلیپین و تایوان در برابر چین می داند و در این راستا در آب های اطراف این کشورها تحرکات نظامی دارد.

از سفر با تور چین حتما لذت خواهی برد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 تیر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 230

به "چین به حضور دو کشتی جنگی آمریکایی در دریای چین جنوبی واکنش نشان داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین به حضور دو کشتی جنگی آمریکایی در دریای چین جنوبی واکنش نشان داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید