چین و لبنان در خراسان شمالی سرمایه گذاری می نمایند

به گزارش پیکوشو، خبرنگاران: استاندار خراسان شمالی گفت: دو گروه سرمایه گذار خارجی از چین و لبنان برای سرمایه گذاری در این استان اعلام آمادگی نموده اند.

چین و لبنان در خراسان شمالی سرمایه گذاری می نمایند

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش پیکوشو از بجنورد، سید علی اکبر پرویزی در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه خراسان شاقتصادی اظهار کرد: سرمایه گذاران چین و لبنان در زمینه های پتروشیمی، راه آهن و فولاد و نیروگاه در استان اعلام آمادگی نموده اند که شرکت چینی اجرای پروژه راه آهن محور نقاب- اسفراین- بجنورد را پیشنهاد داده است.

پرویزی اضافه نمود: این دو گروه سرمایه گذار به دنبال تامین منابع اقتصادی از تسهیلات داخلی کشور نیستند. و تنها به دنبال محیط امن برای سرمایه گذای هستند.

دولت توان اشتغالزایی ندارد

پرویزی تاکید نمود: دولت توان ایجاد اشتغال ندارد و چاره ای جز فراهم کردم فرصت های جذب سرمایه گذاری در استان نداریم.

استاندار خراسان شاقتصادی با انتقاد از طولانی بودن فرآیند جوابگویی نهادهای اجرایی استان به استعلامات سرمایه گذاران اظهار کرد: طولانی بودن مدت زمان جوابگویی به استعلامات از مهمترین اشکالاتی است که سبب می گردد فرصت های جذب سرمایه گذاران را از دست بدهیم.

پرویزی توضیح داد: بی تدبیری مدیران جوابگو و اشکالات ساختاری همچنین اختلافات میان نهادهای اجرایی از مهمترین علت های طولانی شدن زمان جوابگویی به استعلامات سرمایه گذاران است.

موسسات اقتصادی و اعتباری اقتصادیات خود را در استان پرداخت نمایند

استاندار خراسان شاقتصادی با اشاره به درخواست اداره کل اقتصادیات استان برای متمرکز شدن پرداخت بعضی اقتصادیات ها گفت: در زمینه یاری به متمرکز شدن پرداخت اقتصادیات های شرکت های دولتی، شبه دولتی و موسسات اقتصادی و اعتباری استان با وزارت صنعت، معدن و تجارت کشور مکاتبه شده تا تمامی شرکت های دولتی حوزه صنعت که در استان فعالیت دارند مکلف به پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی، بیمه های مسئولیت و پرداخت اقتصادیات های خوددر استان شوند.

پرویزی اضافه نمود: شرکت های وابسته به دولت که در حال اجرا پروژه های ملی در سطح استان هستند همچنین موسسسات اقتصادی و اعتباری باید اقتصادیات های خود را در سطح استان پرداخت نمایند.

حمایت از کشاورزی

استاندار خراسان شاقتصادی با اشاره به انجام 10 سرمایه گذاری در بخش های صنعت و کشاورزی در سطح استان گفت: زمین مورد احتیاج برای اجرای این طرح ها واگذار شده است و سرمایه گذاران نیز تجهیزات و ماشین آلات را خریداری نموده و به کشور وارد نموده اند.

وی اضافه نمود: تاسیس واحدهای دام چند هزار راسی و واحدهای طیور یک میلیون قطعه ای در سطح شهرستان ها از مهمترین این سرمایه گذاری ها هستند.

استاندار خراسان شاقتصادی با اشاره به توسعه کشت گیاهان علوفه ای و دارویی در سطح دیم زارهای کم بازده استان گفت: در صورت اعلام آمادگی کشاورزان در این زمینه استانداری نیز آماده است تا منابع اقتصادی مورد احتیاج برای اجرای این پروژه را تامین کند و بدین منظور از کشاورزان و سازمان جهاد کشاورزی حمایت می گردد.

پرویزی اضافه نمود: با این امر ارزش اضافه نموده حاصل از این تولیدات نصیب بهره برداران شده و از تخریب زمین های کشاورزی نیز جلوگیری گردد.

آ

منبع: تسنیم
انتشار: 10 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 489

به "چین و لبنان در خراسان شمالی سرمایه گذاری می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین و لبنان در خراسان شمالی سرمایه گذاری می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید