کاهش 57 درصدی سفرهای هوایی در تعطیلات کرونایی به نسبت ماه قبل

به گزارش پیکوشو، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای منتشر شده، کاهش 57 درصدی سفرهای هوایی در تعطیلات کرونایی به نسبت ماه قبل مشاهده می گردد.

کاهش 57 درصدی سفرهای هوایی در تعطیلات کرونایی به نسبت ماه قبل

وزارت راه گفت: به اسم نمونه، 28 مرداد سال جاری 76 پرواز خروجی و 74 پرواز ورودی در فرودگاه مهرآباد صورت گرفته که در مقایسه با روز مشابه در تیر به ترتیب 56.6 و 57.5 درصد کاهش داشته است.

در روز سه شنبه 26 مرداد در فرودگاه کیش 32 پرواز (شامل 16 پرواز ورودی و 16 پرواز خروجی) انجام شد؛ حال آنکه شنبه 30 مرداد براساس اعلام اطلاعات پرواز این فرودگاه، 16 پرواز شامل 8 پرواز ورودی و 8 پرواز خروجی انجام شد که نشان دهنده کاهش 50 درصدی پروازهای فرودگاه کیش است.

در فرودگاه مشهد هم روز شنبه 30 مرداد 26 پرواز ورودی داخلی، 22 پرواز خروجی داخلی، 2 پرواز ورودی خارجی و 3 پرواز خروجی خارجی و مجموعا 53 پرواز انجام شد.

براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا در مورد کاهش سفر به شهرهای مختلف، شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران هم به مدیریت سازمان هواپیمایی کشوری اقدام به کاهش و کنترل پروازها کرد.

با این اقدام، پروازها تا حدود یک سوم کاهش پیدا کرد اما این مقدار در شهرهای مختلف با توجه به تعداد پروازها فرق دارد. مثلا، اگر فرودگاهی 2 پرواز در روز داشت، یک پرواز آن کاهش یافت و امکان توقف هر دو پرواز وجود نداشت که در نتیجه در چنین فرودگاه هایی تعداد پروازها کاهش 50 درصدی داشته است.

میانه پروازهای فرودگاه مشهد در روزهای عادی و پیش از اعمال محدودیت ها 170 پرواز در روز بود که این آمار نشان می دهد در مقایسه با مدت زمان مشابه در ماه گذشته 69 درصد کاهش پرواز و 72 درصد کاهش مسافر داشته ایم.

منبع: همگردی
انتشار: 2 شهریور 1400 بروزرسانی: 2 شهریور 1400 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 1788

به "کاهش 57 درصدی سفرهای هوایی در تعطیلات کرونایی به نسبت ماه قبل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش 57 درصدی سفرهای هوایی در تعطیلات کرونایی به نسبت ماه قبل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید