گردشگری مجازی بچه ها در روزهای کرونایی

به گزارش مجله پیکوشو، میلیون ها خانواده در سراسر جهان در زمان خانه نشینی کرونایی، فرصت بیشتری برای بودن در کنار هم را تجربه کردند و فرصت بیشتری برای تجربه سفرهای مجازی با بچه ها را داشتند. گشت و گذارهای مجازی، روشی عالی برای گذراندن روزمرگی است و می تواند برای دوران تعطیلات برنامه ریزی شود.

گردشگری مجازی بچه ها در روزهای کرونایی

ایسنا: برخی از فعالیت های مرتبط با سفر مجازی، یادگیری و فعالیت های علمی بچه ها در ذیل ذکر شده است:

تورهای مجازی بچه ها

بسکمک از مکان ها از جمله موزه های دنیا، با توجه به محدودیت های کرونایی به منظور کاهش شیوع بیماری تورهای مجازی ارائه می کنند و بچه ها می توانند از خانه به منابع آموزشی این کلاس دنیای درباره علم، هنر و تاریخ دسترسی داشته باشند. والدین به همراه بچه ها خود می توانند در مجموعه بزرگ آثار هنری و آثار باستانی موزه لوور پاریس یا موزه هنر توکیو فوجی گردش کنند و درباره فسیل های دایناسورها، ماکت های سه بعدی حیوانات و شهاب سنگ های درخشان بررسی دقیق داشته باشند. به مجموعه منابع آموزشی آنلاین برای بچه ها توجه داشته باشید؛ با سفر مجازی می توانید به ایستگاه فضایی بین المللی بروید و با پخش فیلم های آموزشی از مرکز فضایی کندی (محل پرتاب سفینه ها و موشک های فضایی ناسا) در شبکه های اجتماعی به سوالات بچه ها خود درباره زندگی در فضا پاسخ دهید.

آشنایی با موسیقی کشورهای دیگر

بعد از آشنایی بچه ها با موسیقی دیگر کشورها می توانید از بچه ها بخواهید تا موسیقی کشورهای دیگر را تشخیص دهند.

قصه گویی مجازی و آشنایی با دیگر فرهنگ ها

اگر می خواهید بچه ها اندکی از صفحات نمایشی فاصله بگیرند، از آنان بخواهید تا نقاط مختلف دنیا را از روی کتاب کشف کنند. خواندن، روشی عالی برای یادگیری در مورد فرهنگ های دیگر، بهبود سواد و ایجاد همدلی با دیگران است. گوش دادن به کتاب های صوتی هم برای بچه ها فعالیتی مجذوب کننده است. همچنین می توانید به طور مجازی بچه ها را به تور مجازی قصه گویی بفرستید.

کاردستی

فرزندان خود را به چالش بکشید تا سازه های معروف را با موادی مانند خاک رس، لگوهای بازی و مقوا بسازند. همچنین می توانید تورهای مجازی برای دیدن معماری های عجیب دنیا داشته باشید تا بچه ها برای ساخت، از آنها نمونه برداری کنند.

یادگیری زبان نو

اگر در حال حاضر، امکان سفر فراهم نیست، می توانید خانواده خود را برای تعطیلات بزرگ بعدی آماده کنید. یادگیری یک زبان خارجی می تواند انواع فعالیت های سرگرم کننده برای بچه ها را تحریک کند، به نام مثال، عبارات ساده مانند سلام و تشکر را به زبان های مختلف به آنان آموزش دهید.

سفر غذایی

یکی از بهترین قسمت های سفر، امتحان غذای سایر کشورها و فرهنگ هاست. پس می توانید دستور غذاهای مختلف را امتحان و از بچه ها بخواهید در پخت غذا به شما کمک کنند این موارد می تواند تجربه چشیدن غذاهای مختلف برای بچه ها را فراهم کند و همچنین با شرکت در کلاس های آشپزی آنلاین، از آشپزی لذت ببرید.

طبیعت گردی

فعالیت های طبیعت گردی زیادی برای بچه ها وجود دارد؛ شناخت پرندگان در حیاط یا بالکن خانه می تواند برای بچه ها مجذوب کننده باشد، همچنین شناسایی گل ها، درختان و گیاهان اطراف خانه هم برای آنان لذت بخش است. تلاش کنید تا کاشتن گل ها را به بچه ها آموزش دهید. البته در زمان کاهش محدودیت ها می توانید با رعایت دستورالعمل های بهداشتی به همراه بچه ها در پارک محلی خود قدم بزنید و از طبیعت لذت ببرید.

آموزش سفرهای مسئولانه به بچه ها

همیشه اعتقاد داشته ایم که بچه ها باید از سنین پایین به سفر و مسافرت بروند. سفر یکی از بهترین روش ها برای همه افراد (پیر و جوان) در دستیابی به درک بیشتر از کشورها و فرهنگ های دیگر است. بچه ها را در مراحل برنامه ریزی تعطیلات خود شرکت دهید و همچنین درباره تاثیرات خوب و بد سفر با آنان گفتگو کنید.

برخی از روش هایی که می توانیم به فرزندان کمک کنیم تا یک مسافر مسئول باشند در ذیل آمده است.

راستا

سعی کنید راستا مستقیم به مقصد را انتخاب کنید و با بچه ها درباره تاثیرات زیست محیطی سفر و به ویژه سفرهای هوایی گفت وگو کنید. جبران انتشار کربن در سفرهای هوایی را در نظر بگیرید و سعی کنید سفرهای نزدیک به مبدا را انتخاب کنید.

مقصد

انتخاب برخی از مقاصد برای سفرهای تابستانی بعید است و باید سوابق منطقه انتخابی را درباره حقوق بشر، رفتار با حیوانات و حفاظت از منطقه ها طبیعی بررسی کنید. البته سفر به منطقه های که در شرایط محیط زیستی خوبی نیستند هم می تواند جنبه آموزشی محیط زیستی برای بچه ها داشته باشد و بحث و گفتگو درباره موارد مرتبط را ایجاد کند.

مجری تور

اگر سفر خود را به صورت تور انجام می دهید، اطمینان حاصل کنید که برگزارکنندگان تور درباره گردشگری مسئولانه تعهد داشته باشند و سفرهای پایدار و مسئولانه را ارتقاء دهند.

روش تفکر

بچه ها را وادار به تفکر درباره انتخاب مقصد مورد نظر، فرهنگ و شیوه زندگی منطقه کنید. روش هایی را در نظر بگیرید که می توانید با مردم محلی در مقصد مورد نظر خود ارتباط برقرار کنید و با این کار همه خانواده درک بهتری از آن مکان و افراد آن پیدا خواهند کرد.

یادگیری زبان منطقه

کل خانواده را درگیر یادگیری چند کلمه زبان محلی کنید.

سنت های محلی

قبل از سفر با برخی از آداب و رسوم محلی، جشنواره های سنتی که می توانید در آن شرکت کنید، آشنا شوید، زیرا روش عالی برای تجربه دیگر فرهنگ هاست.

خرید محلی

محصولات و کالاهای محلی را خریداری کنید. با انجام این کار، به پشتیبانی جوامع محلی کمک خواهید کرد. این مسئله در مورد محل اقامت هم صدق می کند.

شناخت فرهنگ و سنت های محلی

به فرهنگ ها و سنت های محلی احترام بگذارید، اطمینان حاصل کنید که بایدها و نبایدهای مقصد را می دانید. برای بچه ها این موارد گاهی مجذوب کننده است؛ به نام مثال، قبل از ورود به رستورانی ژاپنی باید کفش های خود را درآورید و یا در نپال زمان سلام کردن دست خود را بالا ببرید.

کاهش مصرف، استفاده مجدد، بازیافت

سعی کنید ردپای خود در طبیعت را به حداقل برسانید. استفاده از بطری آبی که دوباره قابل استفاده است و اطمینان از دورریختن زباله ها به درستی می تواند برای بچه ها بسیار مفید باشد.

مراقبت از محیط طبیعی

با بچه ها درباره اهمیت مراقبت از محیط طبیعی گفت وگو کنید. در زمان بازدید از باغ وحش، آکواریوم یا پارک ملی مکانی را انتخاب کنید که از حفاظت و آموزش حیوانات حمایت می کند.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 1 شهریور 1400 بروزرسانی: 1 شهریور 1400 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 1787

به "گردشگری مجازی بچه ها در روزهای کرونایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردشگری مجازی بچه ها در روزهای کرونایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید