گزارش نهایی کمیته بررسی بازار کاغذ هفته آینده اعلام می شود

به گزارش پیکوشو، نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس از ورود این کمیسیون برای بررسی علل نامشخص بودن سرنوشت 93 درصد از کاغذ وارداتی با ارز 4200 تومانی خبر داد.

گزارش نهایی کمیته بررسی بازار کاغذ هفته آینده اعلام می شود

سیده فاطمه ذوالقدر در گفت وگو با پیکوشو، گفت: کمیته ای مرکب از سیداحسان قاضی زاده و محمدعلی وکیلی از اعضای فرهنگی مجلس و مدیران سه وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت، فرهنگ و ارشاد و اقتصاد پیگیر این موضوع است که چرا از مجموع 262 هزار تن واردات کاغذ که با ارز دولتی به کشور وارد شده است فقط 23 هزار تن توزیع شده است و بقیه این کاغذها چه شده و چرا برای توزیع در بازار نشر کشور به تأیید معاونت های فرهنگی و مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نرسیده است.

نماینده مردم تهران در مجلس از پیگیری موضوع کاغذ در کمیته مذکور و ارائه گزارش نهایی این مسئله به صحن علنی کمیسیون فرهنگی مجلس طی هفته آینده خبر داد.

دبیرخانه کارگروه ساماندهی کاغذ دهم اردیبهشت ماه جدول واردات پنج نوع کاغذ روزنامه ای، تحریر، تحریر رول، بالکی و LWC از ابتدای سال 1397 تاکنون را در قالب اطلاعیه ای منتشر کرد. در گزارش این دبیرخانه اعلام شد حدود 93 درصد از کاغذ وارداتی با منشاء ارز دولتی 4200 تومانی در بازار نشر توزیع نشده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 تیر 1398 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1399 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 268

به "گزارش نهایی کمیته بررسی بازار کاغذ هفته آینده اعلام می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش نهایی کمیته بررسی بازار کاغذ هفته آینده اعلام می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید