توان تخصصی و اشراف به شهر تهران، نقطه قوت حناچی است

یک کارشناس شهری با اشاره به انتخاب پیروز حناچی به عنوان شهردار تهران گفت: کلانشهر تهران مسائل مبتلابه بسیاری دارد که برای برون رفت از آن احتیاج به افراد متخصص و توانمند دارد. پس از استعفای آقای نجفی نیز اگر نگاه شورای شهر به درون شهرداری و نیروهای فعال در این مجموعه بود؛ شاهد رخوت و سردرگمی شهرداری تهران در این چند ماهه نبودیم.

توان تخصصی و اشراف به شهر تهران، نقطه قوت حناچی است

حسن رباطی در گفت وگو با خبرنگاران، گفت: مدیری با سابقه کار تخصصی مانند حناچی که تجربه کار در سمت هایی مانند دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری ایران، معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی، معاون نظام مهندسی و اجرای ساختمان، وزیر مسکن و شهرسازی و رییس مرکز مطالعاتی و تحقیقاتی معماری و شهرساز، معاون فنی شهرداری تهران،معاونت شهرسازی و همچنین عضویت در کمیسیون ماده 5 در شهرداری را داشته اند؛ گویای این است که اشراف کامل به فضای شهری دارد و می تواند شهر را از بن بست هایی که دچار آن شده، نجات دهد.

وی اضافه کرد: نقطه قوت حناچی این است که تهران را به خوبی می شناسد، اشراف خوبی به مسایل و معضلات آن دارد، پلکانی پیشرفت نموده و درگیر باند بازی سیاسی و اردو کشی های قومی و قبیله ای نبوده است. اکنون امیدوارم وی بتواند با توجه به تخصص مدیریت شهری و شناخت علمی از مدیریت کلانشهرها گام های موثری برای شهروندان بردارد.

رباطی موفقیت مدیریت شهری و برون رفت از مسائل مبتلابه شهری را در گرو همراهی همه مجموعه ها و بویژه دولت مطرح کرد و گفت: مروری بر کارنامه عملکردی حناچی نشان می دهد وی مدیری خلاق، صاحب نظر و آشنا به مسائل شهری است. حال که این پتانسیل در مدیریت ارشد شهری ایجاد شده احتیاج است که باهمکاری همه بخش ها در جهت توسعه زیست پذیری شهر تهران و ارایه راهکارهای صحیح در جهت برطرف مسائل شهر و شهروندان اقدام گردد. از آنجا که تهران پایتخت کشور است لذا دولت باید نگاه ویژه ای به این کلانشهر داشته و در جهت ایجاد زیرساخت های لازم به یاری شهرداری تهران بیاید.

معاون سابق امور مناطق شهردار تهران با اشاره به ضرورت ایجاد اتاق فکر راهبردی برای اجرای هدفمند برنامه های مدیریت شهری گفت: یکی از تاکیدات حناچی، شهر برای همه است. این به آن معناست که همه تفکرها و همه قومیت ها باید برای زیست بهتر در این شهر مشارکت داشته باشند. همانطور که شهروندان از هر قومیت و فرهنگی در شهر تهران درکنارهم زندگی می نمایند، مدیریت شهری نیز می تواند بستری برای پذیرش دیدگاه ها و نقطه نظرات مختلف در حوزه مدیریت شهری باشد. رباطی اضافه کرد: شهرداری تهران چابکی لازم را ندارد که یکی از دلایل آن حجم بالای نیروها، نبود برنامه ریزی صحیح برای آنها و نیروهای تحمیلی است.

وی با بیان اینکه شهرداری تهران باید روزانه 25 میلیارد درآمد داشته باشد تا هزینه های جاری و خدمات شهری را بپردازد گفت: اینها مسائل بسیار مهمی است که شهر به آن دچار شده و باید با تکیه بر اتاق فکر کارآمد و استفاده از نیروهای متخصص به چاره اندیشی درباره آنها پرداخت.

معاون سابق امور مناطق شهرداری تهران با اشاره به 8 محوری که حناچی در برنامه هایش عنوان نموده است، توضیح داد: نگاه شهردار تهران کمال گرا و در عین حال عملیاتی است. در واقع برنامه های حناچی نشان می دهد که صرفا وعده و وعید نیست و قابلیت اجرایی دارد.

وی با بیان اینکه حناچی در دوران جنگ تحمیلی با حضور در جبهه های جنگ و فعالیت در چندین پروژه مهندسی به خوبی با مفهوم مدیریت بحران و عملیات فنی و مهندسی در شرایط سخت آشناست، ادامه داد: امیدواریم سومین انتخاب شورای پنجم، مردم تهران را به خاستگاه اصلی شان که آسایش و امید است نزدیک کند و زخم هایی که بر پیکره شهر وارد شده ترمیم گردد.

رباطی تاکید نمود: از مهمترین ویژگی های حناچی در دو مسئولیت پیشین در مدیریت شهری نگاه به درون و استفاده از متخصصان و جوانان است. شهرداری80 هزار پرسنل دارد که با نگاه درست به آنها، حذف نگاه قومی- قبیله ای و تمرکز بر توان تخصصی می توان بسیاری از چالش ها را از پیش رو برداشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "توان تخصصی و اشراف به شهر تهران، نقطه قوت حناچی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توان تخصصی و اشراف به شهر تهران، نقطه قوت حناچی است"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید