علم و تکنولوژی

زیست فناوری به خدمات آزمایشگاهی رسید

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، خدمات آزمایشگاهی یکی از حوزه هایی است که ارتباط تنگاتنگی با فناوری های زیستی دارد. بر همین اساس نیز شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تلاش است تا پیوند میان این...

14 اسفند 1399

درمان کیست سینه چگونه انجام می شود؟

برای درمان کیست سینه می توان از آسپیراسیون سوزنی نازک، هورمون درمانی و در موارد نادر جراحی استفاده کرد. کیست سینه نوعی کیسه پر از مایع است که در داخل بافت سینه ایجاد می شود. این کیست ها معمولا سرطانی نبوده و خوش خیم هستند. پس نگران نباشید! ...

12 اسفند 1399

رئیس جمهور اوکراین شورش های کنگره را ضربه قوی به دموکراسی آمریکا خواند

رئیس جمهور اوکراین به Axios on HBO گفت که از حمله گروه طرفدار ترامپ به کنگره آمریکا غافلگیر شده و اضافه کرد هیچ زمان تصور نمی کرده چنین چیزی در آمریکا اتفاق بیفتد و این اتفاق به تلاش های آمریکا در جهت ارتقای دموکراسی در خارج کشور آسیب می زند.

11 اسفند 1399

معرفی تفریحات آبی در کیش

وقتی فصل تابستان می رسد، بهترین تفریح، تفریحات آبی است. تفریحات آبی از شنا گرفته تا جت اسکی و حتی چتر پاراسل همگی به غلبه بر گرمای شدید تابستان یاری می نمایند. علاوه بر این شور و نشاط فوق العاده ای را برای انسان به ارمغان می آورند. البته به جز...

10 اسفند 1399

معاون سازمان محیط زیست: کمبود منابع آبی از موانع افزایش تولید است

تهران (پانا) - معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت در مناطق کم آب مانند استان یزد کمبود منابع آبی از موانع افزایش تولید است و رفع این مانع از کارهای ارزنده صنعتی است.

7 اسفند 1399

ایستگاه فضایی بین المللی ترک برداشت

ایرنا: رئیس بخش روسی ایستگاه فضایی بین المللی با بیان اینکه در ایستگاه در جستجوی ترک های جدید هستند، گفت: یکی از ترک ها به اندازه 0.2 میلیمتر پیدا شده است و حدس زده می گردد که یک ترک دیگر هم وجود داشته باشد.

4 اسفند 1399

دمای طبیعی بدن؛ چه دمایی طبیعی و چه درجه ای نشان تب است؟

دمای طبیعی بدن بسته به عوامل مختلفی از جمله سن، میزان فعالیت و جنس فرد متفاوت است. به طور معمول دمای طبیعی یک بزرگسال در حدود 37 درجه سانتی گراد است. با این حال درجه حرارت بدن هر فرد ممکن است کمی بالاتر یا پایین تر از این مقدار باشد.

3 اسفند 1399

مناطق کوهستانی البرز ظرفیت ساخت تله کابین را دارد

خبرنگاران/البرز استاد جغرافیا و گردشگری دانشکده علوم جغرافیایی دانشگاه خوارزمی گفت: صنعت گردشگری به عنوان یکی از چهار فعالیت پردرآمد این ظرفیت را دارد که به عرصه مناسبی برای فعالیت کارآفرینان و ایده پردازان تبدیل گردد.

29 بهمن 1399

خبرنگاران یکی از شرکت های پارک علم و فناوری خوزستان برگزیده ملی شد

اهواز - خبرنگاران - یکی از شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری خوزستان و فعال در زمینه ساخت و طراحی قطعات و تجهیزات صنعتی، در جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران وزارت نیرو به عنوان شرکت برگزیده ملی انتخاب شد.

24 بهمن 1399

سامانه پایش آب و خاک ساخته شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، سید احمد حیدریان مدیرعامل شرکت دانش بنیان فراوری کننده سامانه پایش آب و خاک گفت: این سامانه مجموعه ای سخت افزاری به همراه برنامه های نرم افزاری و اپلیکیشن است که می تواند شبکه آبیاری یا مزارع و باغ ها...

23 بهمن 1399

منابع اقتصادی دانشگاه های برتر جهان ، نقش بودجه دولتی در دانشگاه های جهان چقدر مهم است؟

موسسات آموزش عالی نقش مهمی در یک کشور ایفا می نمایند؛ هر چقدر این نقش پر رنگ تر و مثبت باشد، چرخ کشور بیشتر خواهد چرخید. دانشگاه هایی که می توانند از بار مالی روی کشورشان بکاهند.

17 بهمن 1399

خاتمه عضویت دوساله آلمان در شورای امنیت با چاشنی جنگ لفظی

آخرین نشست شورای امنیت سازمان ملل با حضور آلمان، با انتقاد نماینده برلین از سیاست های روسیه و چین و جنگ لفظی با نمایندگان این دو کشور همراه بود.

15 بهمن 1399

ایجاد مرکز نوآوری میراث فرهنگی در قزوین

ایسنا/ رئیس مرکز خدمات تخصصی هنر و معماری جهاد دانشگاهی قزوین از ایجاد مرکز نوآوری میراث فرهنگی در قزوین اطلاع داد.

12 بهمن 1399

گوشی گلکسی S10 Lite به روزرسانی شد

سامسونگ نسخه های پایدار One UI 3.0 مبتنی بر اندروید 11 را برای مجموعه های گلکسی نوت 20 و S20 ارائه داده و اکنون توجه خود را به مدل های غیر پرچمدار معطوف کرده است.

11 بهمن 1399

فال روزانه سه شنبه 3 بهمن 1396

فال روزانه سه شنبه 3 بهمن 1396 می گوید فروردینی ها امروز می توانند دست به تغییر دکوراسیون خانه بزنند، اردیبهشتی ها از توانایی های خود در موسیقی بهره ببرند، امروز خوشبختی در فاصله کمی با خردادی ها قرار گرفته و ...، برای آگاهی از فال امروزتان همراه خبرنگاران...

10 بهمن 1399

تشکیل کارگروه در آمریکا برای پیگیری حملات سایبری

به دنبال افزایش نقدها از عدم واکنش دولت آمریکا به حملات سایبری علیه مراکز مهم دولتی، دولت ترامپ کارگروهی برای پیگیری و برخورد با حمله سایبری تشکیل داده است.

2 بهمن 1399

شرایط بازار دیجیتال و قیمت موبایل و لپ تاپ امروز 27 آذر 99

سال 2020 میلادی در حالی رو به سرانجام است که به نظر می رسد بازار دیجیتال تا اندازه ای از روز های سخت فاصله گرفته و رونق نسبی به بازار بازگشته است. تخصیص ارز واردات موبایل در ماه اخیر از سوی بانک مرکزی، خبری بود که امید ها برای کاهش قیمت ها و افزایش موجودی...

30 دی 1399

مهلت ثبتنام در رویداد نفت تک 25 آذرماه سرانجام مییابد

رویداد نفت تک با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای توسعه بازار فناوری های حوزه انرژی برگزار می شود.

28 دی 1399

دانشکده&zwnjهای علوم پزشکی ایران نظارت بیشتری بر کیفیت محتوای آموزش مجازی داشته باشند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران بر نظارت بیشتر بر کیفیت محتوای آموزش مجازی، توسعه زیر ساخت های لازم و استفاده از ظرفیت مرکز آزمون مجازی از سوی روسای دانشکده ها تاکید کرد.

19 دی 1399

شکل نوترکیب پروتئین&zwnjهای ویروس کووید-19 فراوری شد

محققان دانشگاه صنعتی اصفهان با بهره گیری از مهندسی ژنتیک و انتقال ژن از ویروس به باکتری، پیروز به فراوری گونه نوترکیب از پروتئین نوکلئوکپسید(N) و بخشی از پروتئین اسپایک (S) ویروس کووید19(SARS-COV-2) به منظور بهره برداری در کیت ها و آزمایش های تشخیصی این بیماری...

14 دی 1399
تعداد: (256)