علم و تکنولوژی

با آیفون به طور ناشناس موقعیت اشخاص را بفهمیم

اپل اپلیکیشن Find My Friends را به منظور برقراری بهتر ارتباط با دوستان و خانواده در سال 2012 طراحی کرده است که از طریق آن می توانید موقعیت خود را با دوستان تان به اشتراک بگذارید و از لوکیشن دوستان تان مطلع شوید. برای این کار دو طرف باید از به اشتراک گذاشتن موقعیت...

16 آذر 1398

کوشش چین برای اول شدن در فراوری برق هسته ای

چین یکی از پرسرعت ترین کشورها در ساخت و ساز نیروگاه ها و واحدهای اتمی در جهان است و کوشش می نماید یکی از صادر کنندگان تجهیزات نیروگاهی هسته ای آینده در جهان باشد.

8 آذر 1398

جامعه روز به روز توجه بیشتری به روان پزشکی دارد، در سطح جهانی روان پزشکی دچار بحران و آشفتگی هویت است

دبیر علمی همایش روان پزشکان ایران گفت: روان پزشکی در روایت کلان دچار بحران و آشفتگی هویت در سطح جهانی است و با قوت دریافت علوم اعصاب در جهان، بیم آن می رود که روان پزشکی مجدداً در نورولوژی ادغام گردد.

6 آذر 1398

گوشی های Realme بخش بزرگی از بازار هند را از آن خود نموده اند

آمار فروش گوشی های Realme در بازار هند به صورت فزاینده رو به افزایش است و با افزایش 400 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته، در سه ماهه سوم توانسته اند 14.3 درصد این بازار را در اختیار بگیرند. در سال گذشته که این برند به تازگی کار خود را در ابتدا به عنوان زیرمجموعه...

3 آذر 1398

بالاخره ابرهای ما را می دزدند یا نه؟

سال گذشته بود که سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل موضوع مشکوک بودن تغییرات اقلیمی در ایران و دخالت کشورهای خارجی در غیربارورسازی ابرهای در حال ورود به ایران و ابردزدی و برف دزدی را مطرح نمود؛ این موضوع دوباره توسط سردار جلالی تحت عنوان...

2 آذر 1398

اروپا در جهت استقلال دیجیتالی از آمریکا

وزیر اقتصاد آلمان از راه اندازه ای پروژه ای برای استقلال دیجیتالی و داده ای بیشتر اروپا از دیگر کشورها به ویژه آمریکا اطلاع داد.

1 آذر 1398

سلول های روده تحت تأثیر الگوهای خواب

محققان دریافتند، التهاب روده در بین افرادی که الگوی خواب نامنظم دارند بسیار شایع است و این مسأله نیز به این دلیل است که میان الگوهای خواب و سلامت روده ارتباط وجود دارد.

29 آبان 1398

راهکارهای طبیعی کاهش علائم یائسگی

خبرنگاران: یائسگی اتفاقی طبیعی است که برای هر زنی روی می دهد پس حتما راه حل های طبیعی برای کنترل علائم آن باید وجود داشته باشد. زمانی، درمان جایگزینی هورمون (HRT) برای تسکین عوارض یائسگی بسیار متداول بود، اما از طرفی، خطر سرطان سینه و بیماری قلبی را افزایش...

28 آبان 1398

دست به یکی غول ها علیه هواوی! ، ژاپن همکاری های مخابراتی و ارتباطی خود را با شرکت چینی هواوی قطع کرد

دولت ژاپن نیز اعلام نموده است که میخواهد همکاری های مخابراتی و ارتباطی خود را با شرکت چینی هواوی قطع کند.

20 آبان 1398

ایزدپناه: جایزه مصطفی (ص) دانشمندان را به رشد علم و فناوری تشویق می کند

عضو پیوسته فرهنگستان علوم ایران گفت: جایزه مصطفی (ص) مانند دیگر جوایز، افراد را تشویق به رشد علم و فناوری می کند، اما نتایج آن در بلندمدت حاصل می شود.

20 آبان 1398

نگاهی به ظهور اژدهای شرق (2) ، چرا آمریکا از قدرت نظامی چین نگران است؟

رشد نظامی چین در طول 20 سال آینده توازن جدیدی را در جهان حکم فرما خواهد که سیاست خارجی کشورهای مختلف از جمله آمریکا را دگرگون خواهد نمود.

19 آبان 1398

ایران ارزان ترین کشور برای گردشگران معرفی شد

به گزارش خبرنگاران، 141 کشور از نظر شاخص های رقابت قیمت، تکنولوژی، صنعت، سازگاری با محیط زیست، کسب و کار و... مورد بررسی انجمن جهانی اقتصاد قرار گرفته اند که از این میان در جدول مربوط به شاخص رقابت قیمت ایران رتبه اول را دارد پس از ایران مصر، اندونزی، یمن...

19 آبان 1398

آیا به کامپیوترها اعتماد دارید؟

اکثر مردم دنیا به کامپیوترها اعتماد ندارند به همین دلیل مهندسان هوش مصنوعی به دنبال ساخت دستگاه های هوشمند با احساسات انسانی هستند. در ژاپن روباتی به نام اریکا ساخته اند که می تواند صحبت کند و حالت صورتش یک شبیه سازی از چهره انسان است.

17 آبان 1398

برگزاری همایش زمین شناسی مالی ایران در دانشگاه شهید چمران اهواز

یازدهمین همایش زمین شناسی مالی ایران آذرماه سال جاری در دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار می گردد.

15 آبان 1398

چیپست Huawei Kirin 990 5G در آزمون هوش مصنوعی رقبا را پشت سر گذاشت

مدتی قبل هوآوی در نمایشگاه IFA 2019 برلین چیپست پرچم دار Kirin 990 5G را معرفی کرد این چیپست دارای NPU دوگانه است که نه تنها آن را پرقدرت تر از نسل قبل می نماید، بلکه بر رقبا نیز فزونی دارد.

7 آبان 1398

نخستین اروپایی به زودی به فضا می رود

رئیس فضایی اتحادیه اروپا ادعا می نماید که برنامه های فرود آمدن نخستین اروپاییان روی ماه تا سرانجام سال میلادی اجرا خواهد شد.

4 آبان 1398

تاکید سفیر جمهوری ارمنستان در ایران بر همکاری دانشگاه های دو کشور با یکدیگر

سفیر جمهوری ارمنستان در ایران با اشاره به پتانسیل های علمی و آموزشی دانشگاه های کشور ایران گفت: دانشگاه های دو کشور می توانند در زمینه های مختلف علمی و صنعتی با یکدیگر همکاری داشته باشند.

3 آبان 1398

چین در حال تصاحب بازارهای جهانی پسته است

خبرنگاران: مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان کرمان، گفت: چین با ورود به بازار پسته، به شکل فراگیر در حال حرکت برای تصاحب بازارهای جهانی پسته است.

2 آبان 1398

تاسیسات گردشگری کشور درجه بندی می گردد

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: پروژه تدوین ضوابط ارزیابی و درجه بندی شش مورد از تاسیسات گردشگری کشور با همکاری صاحب نظران تخصصی و مراکز علمی دانشگاهی مرتبط شروع شد.

30 مهر 1398

32 ایرانی از دانشگاه مونترال کانادا فارغ التحصیل شدند

به گزارش خبرنگاران، مراسم فارغ التحصیلی دانشگاه پلی تکنیک مونترال کانادا امروز در حال برگزاری است که از میان 137 نفر از دانشجویان فارغ التحصیل دانشگاه پلی تکنیک مونترال نام 32 دانشجوی ایرانی دیده می گردد.

28 مهر 1398
تعداد: (112)