علم و تکنولوژی

هیچ کاری جز از راستا پژوهش نباید سامان بگیرد

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه پژوهش یک ضرورت جدی است، گفت: رسالت آموزش و پرورش تربیت دانش آموز پژوهشگر و پژوهنده است.

9 بهمن 1398

تدوین لایحه حمایت از سالمندان در دولت، صدور مدرک آموزش و بازآموزی مراقبان سالمندان

رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان از تدوین لایحه حمایت از سالمندان در دولت اطلاع داد.

6 بهمن 1398

شرکت های دانش بنیان در زمینه اقتصادی احتیاج به حمایت مجلس دارند

به گزارش خبرنگاران، افشین کلاهی رئیس مجمع تشکل های دانش بنیان اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران در جلسه علنی امروز مجلس اظهارداشت: شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها مسائل بسیار زیادی در بخش های مختلف به ویژه حوزه بیمه دارند.

5 بهمن 1398

پرتاب ماهواره سازمان فضایی اروپا به تاخیر افتاد

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی میل، سازمان فضایی اروپا پرتاب ماهواره ای جدید خود را لغو کرد. این عملیات یک ساعت و 25 دقیقه مانده به زمان مشخص شده برای پرتاب، به دلیل اختلال نرم افزاری انجام نشد.

1 بهمن 1398

پسماند کارخانه های نساجی به نانوجاذب های جمع آوری نفت از آب تبدیل شدند

محققان سریلانکایی پیروز به ساخت نانوجاذبی برای جمع آوری نفت از آب شدند، ماده اولیه این جاذب از کارخانه های نساجی سریلانکا تامین می شود که با استفاده از فناوری نانو تبدیل به جاذب با کارایی بالا می شود.

23 دی 1398

فعال کردن فاکتور تُرکی در آسیای مرکزی از جانب ترکیه

نزدیکی زبانی، قومی و اعتقادی از مزایای ترکیه برای استفاده از سیاست قدرت نرم به منظور نفوذ گسترده در حاشیه جنوبی اتحاد جماهیر شوروی سابق می باشد.

22 دی 1398

7 باور نادرست در خصوص چاقی

پژوهشگران هشدار می دهند که کوشش برای مقابله با چاقی معمولا بر اثر دریافت های نادرست و حساسیت ها و تعصبات ناکام می ماند، اما چه چیزهایی در مبارزه با چاقی درست و چه چیزهایی نادرست است؟ پاسخ این پرسش ممکن است شما را شگفت زده کند.

20 دی 1398

موسیقی جامعه را مهربان تر می کند

موسیقی بی کلام برای هر کس معنای متفاوتی دارد، ممکن است وقتی که مخاطبان به آوای سازها گوش می سپارند، یک نفر از ویولن خوشش بیاید و فرد دیگری از سازهای بادی و به فراخور حس و حالی که دارند درک متفاوتی از آن موسیقی داشته باشند. ولی زمانی که موسیقی باکلام است،...

12 دی 1398

قدم زدن با انیمیشن در اصفهان

خبرنگاران/اصفهان پس از دو اجرای پیروز در تهران و وین اتریش، این بار، شهر اصفهان، روزهای 18 و 19 آبان ماه، مقصد سوم یک پیاده روی انیمیشنی می گردد.

9 دی 1398

کود ارگانیک از گیاه آزولا به همت عضو هیات علمی دانشگاه مازندران ساخته شد

آرمان محمودی، عضو هیات علمی دانشگاه مازندران پیروز به ساخت کود ارگانیک از گیاه آزولا در آزمایشگاه سیستماتیک دانشکده علوم پایه شد.

4 دی 1398

اثر منفی دعواهای خانگی روی فرزندان

یک روانشناس ضمن تشریح تاثیر خشونت های میان والدین بر روی بچه ها تاکید نمود: بچه های که به صورت مستمر تحت تاثیر درگیری میان والدین شان قرار می گیرند و در معرض خشونت قرار دارند، به مرور رفتارهای پرخاشگرانه یا مسائل روانی در آنها پدیدار خواهد شد. ...

29 آذر 1398

اروپا مقصد محصولات شرکت های خلاق سیستان و بلوچستان می گردد

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سیستان و بلوچستان را برای افتتاح اولین مرکز نوآوری صنایع خلاق در مراکز استانی کشور انتخاب کرد.

28 آذر 1398

استرالیا و اندونزی روابط نظامی شان را از سر گرفتند

پس از آنکه ارتش اندونزی در ژانویه امسال میلادی به خاطر وجود اقلام آموزشی توهین آمیز در یکی از پایگاه های استرالیا همکاری های نظامی خود با این کشور را به حالت تعلیق درآورد، این دو کشور امروز (یکشنبه) اعلام کردند که روابط نظامی را به صورت کامل از سر گرفتند....

26 آذر 1398

دیدنی های کرابی؛ دنیایی از دیدنی ها و تفریحات در تایلند

به کرابی سفر کنید، جایی که از کیلومترها ساحل تماشایی و طبیعت سرسبز برخوردار است و می توانید در آن با قایق های کوچک و بزرگ کل شهر را دور بزنید.

23 آذر 1398

پهپادی که به یاری آن می توانید افراد زنده را از مرده تشخیص دهید

پژوهشگران اخیرا پیروز به توسعه پهپادی شده اند که می تواند در زمان بحران برای یاری به افراد بشتابد و با ثبت چند تصویر از آن ها دریابد که آیا آن ها زنده هستند یا خیر.

19 آذر 1398

با آیفون به طور ناشناس موقعیت اشخاص را بفهمیم

اپل اپلیکیشن Find My Friends را به منظور برقراری بهتر ارتباط با دوستان و خانواده در سال 2012 طراحی کرده است که از طریق آن می توانید موقعیت خود را با دوستان تان به اشتراک بگذارید و از لوکیشن دوستان تان مطلع شوید. برای این کار دو طرف باید از به اشتراک گذاشتن موقعیت...

16 آذر 1398

کوشش چین برای اول شدن در فراوری برق هسته ای

چین یکی از پرسرعت ترین کشورها در ساخت و ساز نیروگاه ها و واحدهای اتمی در جهان است و کوشش می نماید یکی از صادر کنندگان تجهیزات نیروگاهی هسته ای آینده در جهان باشد.

8 آذر 1398

جامعه روز به روز توجه بیشتری به روان پزشکی دارد، در سطح جهانی روان پزشکی دچار بحران و آشفتگی هویت است

دبیر علمی همایش روان پزشکان ایران گفت: روان پزشکی در روایت کلان دچار بحران و آشفتگی هویت در سطح جهانی است و با قوت دریافت علوم اعصاب در جهان، بیم آن می رود که روان پزشکی مجدداً در نورولوژی ادغام گردد.

6 آذر 1398

گوشی های Realme بخش بزرگی از بازار هند را از آن خود نموده اند

آمار فروش گوشی های Realme در بازار هند به صورت فزاینده رو به افزایش است و با افزایش 400 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته، در سه ماهه سوم توانسته اند 14.3 درصد این بازار را در اختیار بگیرند. در سال گذشته که این برند به تازگی کار خود را در ابتدا به عنوان زیرمجموعه...

3 آذر 1398

بالاخره ابرهای ما را می دزدند یا نه؟

سال گذشته بود که سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل موضوع مشکوک بودن تغییرات اقلیمی در ایران و دخالت کشورهای خارجی در غیربارورسازی ابرهای در حال ورود به ایران و ابردزدی و برف دزدی را مطرح نمود؛ این موضوع دوباره توسط سردار جلالی تحت عنوان...

2 آذر 1398
تعداد: (127)