علم و تکنولوژی

نقش تعاونی ها در توسعه کسب و کار

زهرا اشرف زاده- البرز- خبرنگار:شرکت های تعاونی مجموعه ای از اعضا هستند که داوطلبانه گردهم آمده اند تا نیازهای مالی، اجتماعی و فرهنگی خود را به وسیله سازمانی که در مالکیت مشترک آن هاست، برآورده نمایند.

26 مهر 1398

با سرگرمی های فرودگاه بین المللی دبی آشنا شوید

سرگرمی های فرودگاه بین المللی دبی بیشمار و جذاب است، هدفتان از پرواز به دبی هرچه باشد، مهم نیست فقط خود را سریع به فرودگاه برسانید و از سرگرمی های جذاب آن بهره مند شوید. فرودگاه دبی از اولین فرودگاه های بین المللی در امارات متحده عربی است و از بزرگترین...

26 مهر 1398

رشد 113درصدی اقامت گردشگران خارجی در گلستان

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان از اقامت 2986 نفر گردشگر خارجی و افزایش 113درصدی گردشگران خارجی در شش ماهه نخست سال 1397 در استان اطلاع داد.

25 مهر 1398

فالوئرهای ایران در هوش مصنوعی، ضرورت ارتباط تنگاتنگ علمی با 2کشور

خبرنگاران-گروه دانش و فناوری: هوش مصنوعی محل تلاقی بسیاری از علوم و فنون است که کاربردهای گوناگون و فراوانی در علوم رایانه، علوم مهندسی، علوم زیست شناسی و پزشکی، علوم اجتماعی و ... دارد.

24 مهر 1398

معرفی جاذبه گردشگری پکن و گشت و گذار در این شهر دیدنی

در این مطلب از جاذبه های گردشگری پکن و مناطق دیدنی پکن برایتان می گوییم. پکن تنها از نظر مساحت کوچکتر از شانگهای است و نه تنها مرکز سیاسی چین است، 800 سال است که چنین موقعیتی دارد- بلکه نقش مهمی در زمینه فرهنگ ، اقتصاد ، علم و زندگی آکادمیک ایفا می نماید....

19 مهر 1398

پژوهشگاه برای پاسداشت آیین ها در پهنه ایران فرهنگی آماده همکاری با اکو است

پژوهشگاه میراث فرهنگی وگردشگری به منظور شناسایی و پاسداشت آیین ها در پهنه ایران فرهنگی با عنایت به مفاد قانون برنامه ششم مبنی بر مستند سازی، شناسایی میراث فرهنگی ملموس و ناملموس در حوزه ایران فرهنگی، آماده همکاری برای انجام مطالعات مشترک با موسسه فرهنگی...

16 مهر 1398

چرا گوگل مشکل آپدیت اندروید را رفع نمی کند؟

بالاخره نسخه نهایی اندروید 10 هم عرضه شد ولی فعلا فقط گوشی های پیکسل و دو گوشی دیگر می توانند از این نسخه اندروید استفاده نمایند. عرضه محدود نسخه جدید اندروید برای گوشی های مختلف خبر جدیدی محسوب نمی گردد ولی در نهایت همچنان شاهد ضعف های مختلف مربوط به...

16 مهر 1398

تمدید فراخوان ثبت نام در جشنواره بین المللی خوارزمی

ثبت نام و ارائه طرح در سی و سومین جشنواره بین المللی خوارزمی تا 15 مهرماه سال جاری تمدید شد.

13 مهر 1398

مسائل اقتصادی شدید هیات فوتبال برتر سال، نجفی: برخی روزها حتی غذا نداشتیم!

رئیس هیات فوتبال بوشهر می گوید این هیات هیچ یاری اقتصادی نداشته و تمام هزینه های ممکن از داشته های خودش خرج نموده است.

12 مهر 1398

مقامات آمریکایی اطلاعات فیت بیت را به ارتکاب به قتل ربط دادند!

در پی وقوع یک تیراندازی گسترده دیگر در آمریکا افراد بسیاری داغدار و خواهان انجام اصلاحاتی برای در اختیار داشتن اسلحه شدند. اکنون سیاستمداران آمریکایی راهکار های جدیدی را پیشنهاد داده اند که هیچ ارتباطی با اصلاح قوانین حمل اسلحه ندارد.

9 مهر 1398

حضور کارشناسان بین المللی سلامت در سمینار سلامت کرمان

خبرنگاران: معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کرمان از حضور چند کارشناس بین المللی حوزه سلامت از کشورهای آمریکا، کانادا و انگلیس به شکل ویدئو کنفرانس در سمینار یک روزه اصلاحات نظام سلامت در کرمان اطلاع داد.

8 مهر 1398

غرب گرایان برای شکست مقاومت نقشه مذاکره می کشند

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از طرح مذاکره با آمریکا، گفت: برای شکست مقاومت، غرب گرایان از داخل نقشه مذاکره می کشند.

8 مهر 1398

برنامه ریزی برای توسعه گردشگری سلامت محور گردشگری استان اصفهان در سال 98

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان در اولین نشست شورای راهبردی توسعه گردشگری سلامت استان با ایراد سخنانی تاکید کرد: با دست یابی به توسعه در حوزه های گردشگری فرهنگی و طبیعی، در سال 1398 بدنبال برنامه ریزی جهت توسعه گردشگری سلامت در...

5 مهر 1398

کتیبه هایی ارزشمند و تاریخی مورد بی توجهی قرار دارند

کتیبه های زبان فارسی در هند که بسیار برای فرهنگ و تمدن آسیا مهم هستند، مورد بی توجهی و گاها فراموشی قرار گرفته اند. این خبر در بخش بی توجهی به کتیبه های زبان فارسی در هند جای گرفته است.

4 مهر 1398

اپلیکیشن راهنمای گردشگران نوروزی در چغازنبیل تهیه می گردد

مدیر پایگاه میراث جهانی هفتتپه و چغازنبیل گفت: برای ایام نوروز درحال آمادهسازی یک اپلیکیشن گردشگری برای بازدیدکننگان هستیم که اواخر اسفندماه 97 آماده استفاده خواهد شد.

3 مهر 1398

بازدید رئیس سازمان میراث فرهنگی از نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی مشهد

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از پانزدهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته و نهمین نمایشگاه صنایع دستی مشهد بازدید کرد.

31 شهریور 1398

برنامه های هفته گردشگری در هرمزگان اعلام شد

در آستانه فرارسیدن هفته گردشگری برنامه های اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان اعلام شد.

29 شهریور 1398

پژوهشگران دانشگاه تبریز پیروز به ساخت متمرکزکننده های خورشیدی نورزا مبتنی بر نانو شدند

پژوهشگران دانشگاه تبریز برای اولین بار در جهان، پیروز به ساخت متمرکزکننده های خورشیدی نورزا مبتنی بر نانو ساختارهای هیبریدی پروسکایت های آلی-معدنی شدند.

26 شهریور 1398

تکمیل مرمت برج خلعت پوشان تبریز در سال 98

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از تکمیل مرمت برج خلعت پوشان تبریز در امسال اطلاع داد.

26 شهریور 1398

هر اختراعی وام گرفته از اندیشه ای های تاریخی و تمدنی بشری است

مدیر اموربین الملل و حقوقی پژوهشگاه با بیان اینکه میراث فرهنگی و تجلیات آن در قالب آثار مادی و معنوی با آنچه مالکیت فکری تعبیر می شوند ارتباط دارد توضیح داد: هر اختراع و تکاملی که در عرصه حیات بشری اتفاق می افتد وام گرفته از اندیشه ای است که ریشه در تاریخ...

23 شهریور 1398
تعداد: (91)