لرستان ظرفیت 20 هزار هکتار کشت گیاهان دارویی را دارد

به گزارش مجله پیکوشو، خبرنگاران/لرستان نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس گفت: لرستان ظرفیت کشت گیاهان دارویی تا 20 هزار هکتار را دارد.

لرستان ظرفیت 20 هزار هکتار کشت گیاهان دارویی را دارد

دکتر یحیی ابراهیمی در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: یکی از ظرفیت های لرستان در بحث ارزآوری گیاهان دارویی است.

وی ادامه داد: در حال حاضر بیش از 5000 هکتار از اراضی لرستان به کشت گیاهان دارویی اختصاص دارد.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس با بیان اینکه کشت گیاهان دارویی براساس کشاورزی قراردادی است، گفت: لرستان ظرفیت کشت گیاهان دارویی تا 20 هزار هکتار را دارد.

ابراهیمی با اشاره به اینکه کشت گیاهان دارویی سودآوری بسیار بالایی نسبت به کشت قالبی که در لرستان کشت می شود دارد، بیان نمود:به عنوان مثال در کشت گندم در هر هکتار دیم پنج میلیون و در اراضی دیم 20 میلیون تومان درآمد دارد درحالیکه در کشت گیاهان دارویی بیش از 80تا 100 میلیون تومان درآمد زایی دارد.

وی گفت: در چند روز اخیر با شستا رایزنی کردیم تا در الشتر یا نورآباد یک کارخانه فرآوری گیاهان دارویی داشته باشیم تا محصولات آن به خارج از کشور صادر خواهد شد که احداث این کارخانه در ارزآوری و رونق اقتصادی منطقه نقش بسزایی خواهد داشت.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس اضافه نمود: بخشی از اعتباراتی که درسفر اخیر هیات دولت به لرستان اختصاص یافته برای توسعه گیاهان دارویی است.

ابراهیمی اظهار کرد: در حال حاضر جهاد دانشگاهی لرستان در مرکز تحقیقات فراوری گیاهان دارویی در بام لرستان فعالیت دارد که اختصاص به کشت گیاهان دارویی دارد و می توان در راستای توسعه گیاهان دارویی از ظرفیت این نهاد بهره برد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 اسفند 1400 بروزرسانی: 26 اسفند 1400 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 2011

به "لرستان ظرفیت 20 هزار هکتار کشت گیاهان دارویی را دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لرستان ظرفیت 20 هزار هکتار کشت گیاهان دارویی را دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید