آشنایی با تعدادی از معروف ترین شهرهای پرجمعیت آسیا

به گزارش مجله پیکوشو، احتمالا با توجه به قرار دریافت کشورمان در قاره کهن، در جریان مناطقی هستید که دور و بر ما وجود دارند. شهرهای دهلی در هند و کراچی در پاکستان هر یک جمعیتی بالغ بر 20 میلیون نفر دارند و از شهرهای پرجمعیت آسیا بشمار می آیند. با ما در مقاله معروف ترین شهرهای پرجمعیت آسیا همراه باشید تا شما را با تعدادی از شلوغ ترین شهرهای آسیا آشنا کنیم.

آشنایی با تعدادی از معروف ترین شهرهای پرجمعیت آسیا

فهرست مطالب

شهر دهلیکراچیبمبئیداکا

شهر دهلی

یکی از معروف ترین شهرهای پرجمعیت آسیا، شهر دهلی است که در مجاورت دهلی نو قرار گرفته و مساحتی حدود 2.072 کیلومتر مربعی دارد. احتمالا برایتان این سوال پیش آمد که اقتصاد چنین شهر پر جمعیتی چگونه اداره می گردد؟ در جواب این سوال باید گفت اقتصاد این شهر به وسیله خدمات رفاهی مانند گردشگری، بانکداری، خدمات بهداشتی، فناوری اطلاعات و رسانه اداره شده و خرده فروشی و فعالیت های دولتی نیز از مشاغل خوب این شهر بحساب می آیند. اما شاید همین مسائل باعث شد تا بلایی که سر تهران آمد، بر سر دهلی نیز در دهه اخیر بیاید، چرا که این شهر با افزایش جمعیت بسیار بالایی روبرو بوده و با توجه به روی آوردن افراد بسیاری از سراسر هند به این شهر، این جمعیت هر روز در حال افزایش است.

این مسئله در واقع دلیل زیاد بودن تعداد مردان نسبت به زنان نیز شده است. با تمام این تفاسیر، سطح سواد مردم دهلی بالا بوده و در حدود 86٪ است. ضمناً، برای علاقمندان به آثار تاریخی نیز باید گفت که این مورد از معروف ترین شهرهای پرجمعیت آسیا از این حیث شرایط خوبی دارد.

کراچی

کراچی به تنهایی 20٪ از فراوری ناخالص داخلی پاکستان را تأمین می نماید. از این رو، سهم زیادی در افزایش درآمد استان سینگ دارد. اما بشنوید از اقتصاد و مشاغل پر درآمد این مورد از شلوغ ترین شهرهای آسیا که تجارت، بانکداری و صنایع فراوری خودرو، فولاد و البته مالیات واردات کالا از جمله آنها هستند. از نظر نژادی، مردم این منطقه فرهنگهای مختلفی دارند که به این دلیل است که مردمان این منطقه از نوادگان کشورهای دیگری مانند بنگلادش و افغانستان هستند. ضمناً، دین بیشتریت مردم این شهر اسلام بوده و از نظر موقعیت جغرافیایی نیز در کرانه ساحلی دریای عربستان قرار گرفته است.

بمبئی

اقتصاد بمبئی که مرکز ایالت مهاراشترا بوده، مهم بحساب می آید. از صنایع این شهر میتوان به فراوری پارچه، خودروسازی، فراوری قطعات الکترونیکی و محصولات پتروشیمی اشاره نمود. این شهر که در واقع شهری پر جمعیت است، وسعتی در حدود 546 کیلومتر مربع دارد. از نظر فرهنگ و نژاد نیز نژاد بیشتریت مردم متشکل از ماراتایی ها و گجراتی ها هستند.

بیشتر بخوانیدجاذبه های گردشگری بمبئی را در اوج زیبایی و نشاط تجربه کنید

داکا

شهر داکا بخاطر وجود مساجد یکی از مشهورترین شهرهای دنیا اسلام بحساب می آید. ضمن اینکه جاذبه های دیگری از جمله کلیساهای مربوط به قرون وسطی هم در این شهر وجود دارند که موجبات رونق آن را فراهم ساخته اند. این شهر دارای محصولات مالی مهمی از جمله فراوری پارچه، داروسازی و فناوری اطلاعات و البته کشاورزی است. ضمناً، از نظر نژادی نیز باید گفت که نژاد بیشتر مردم بنگالی است.

منبع: همگردی
انتشار: 18 خرداد 1400 بروزرسانی: 18 خرداد 1400 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 1662

به "آشنایی با تعدادی از معروف ترین شهرهای پرجمعیت آسیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با تعدادی از معروف ترین شهرهای پرجمعیت آسیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید