آشنایی هنرمندان با تجار، بزرگترین دستاورد نمایشگاه ملی صنایع دستی

به گزارش پیکوشو، یک هنرمند شیشه گر تبریزی گفت: آشنایی با فروشندگان و تجاری که دیگر به خرید و واردات کالاهای چینی رغبت ندارند، بزرگ ترین دستاورد سی امین نمایشگاه ملی صنایع دستی برای هنرمندان بود.

آشنایی هنرمندان با تجار، بزرگترین دستاورد نمایشگاه ملی صنایع دستی

مجید محسنی اعلا هنرمند فعال در رشته شیشه گری فوتی در گفت و گو با خبرنگار پیکوشو، سی امین نمایشگاه ملی صنایع دستی را مفید و تاثیر گذار توصیف کرد و گفت: از سال 82 به صورت مستمر در نمایشگاه های صنایع دستی حضور دارم و محصولات شیشه سنتی دست ساز را به معرض نمایش و فروش می گذارم.

او اضافه نمود: به دلیل اینکه ارزش دلار تا کنون چنین جهشی را تجربه ننموده بود، می توان گفت دوره های گذشته بیشتر خریداران، مردم عادی بودند که به تعداد محدود خرید می کردند؛ اما این دوره از نمایشگاه بسیار مثمر ثمر بود و نسبت به سال های گذشته با استقبال خوبی از سوی خریداران عمده روبرو شدیم.

محسنی اعلا اضافه نمود: آشنا شدن با هنرمندان رشته ها و شهرهای مختلف و فروشندگانی که دیگر رغبتی به خرید و وارد کردن کالاهای چینی ندارند، بزرگ ترین امتیازی بود که می توان برای این دوره از نمایشگاه ملی صنایع دستی قائل شد.

او به نقش دولت در حمایت و رونق بازار صنایع دستی اشاره و گفت: باید قدردان دولت باشیم که واردات کالاهای خارجی قابل ساخت و فراوری در داخل کشورمان را ممنوع نموده و موجب گردیده است خریداران به استفاده از محصولات داخلی تمایل بیشتری پیدا نمایند.

این هنرمند شیشه گر که آثارش مورد توجه بازدیدنمایندگان زیادی قرار گرفته بود، دلیل این استقبال را رنگ و طرح خاص این محصولات دانست و گفت: طی سالیان گذشته و از طریق رصد و ارزیابی بازار و همچنین مذاکره و مشورت با فروشندگان و آگاهی از سلیقه و نظر خریداران، اکنون به فرم، کیفیت، طراحی و رنگ آمیزی خاصی در فراوریاتمان رسیده ایم که برای بازدیدنمایندگان اعم از خریداران تکی و عمده، ایرانی بودن این کالاها قابل قبول نیست.

محسنی ادامه داد: گاهی بیشترین زمانمان در نمایشگاه ها، صرف قانع کردن بازدیدنمایندگان در خصوص ایرانی بودن محصولات و ارائه توضیحات به آنان می گردد.

او دعوت از هنرمندان و صنعتگران برای حضور در نمایشگاه ها را اقدامی ارزشمند از سوی معاونت هنرهای سنتی و صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی خواند و گفت: برگزاری نمایشگاه ها و گردهم آوردن فعالان این حوزه موجب می گردد فراورینمایندگان با دلگرمی و انگیزه بیشتری به کار و کوشش ادامه دهند و مردم نیز برای استفاده کاربردی از محصولات صنایع دستی در زندگی روزمره راغب تر شوند.

منبع: میراث آریا
انتشار: 6 بهمن 1397 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1399 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 80

به "آشنایی هنرمندان با تجار، بزرگترین دستاورد نمایشگاه ملی صنایع دستی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی هنرمندان با تجار، بزرگترین دستاورد نمایشگاه ملی صنایع دستی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید