اروپا مقصد محصولات شرکت های خلاق سیستان و بلوچستان می گردد

به گزارش پیکوشو، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سیستان و بلوچستان را برای افتتاح اولین مرکز نوآوری صنایع خلاق در مراکز استانی کشور انتخاب کرد.

اروپا مقصد محصولات شرکت های خلاق سیستان و بلوچستان می گردد

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران به نقل از مرکز ارتباطات و طلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری فرید شاهمردای رئیس مرکز نوآوری صنایع خلاق سیستان و بلوچستان با اشاره به استودیو های حرفه ای تاسیس شده در این مرکز مطرح کرد که شرکت های بالنده ای در مرکز نوآوری صنایع خلاق سیستان و بلوچستان رشد نموده اند که صنایع دستی این منطقه را به اروپا صادر می نمایند.

فرید شاهمرادی مدیر مرکز نوآوری صنایع خلاق سیستان و بلوچستان در این باره گفت: در آبان سال 1397 مرکز نوآوری و صنایع خلاق استان به عنوان اولین مرکز از این نوع در کشور همزمان با جشنواره صنایع خلاق تاسیس شد. این مرکز با حضور سید محمد حسین سجادی نیری، دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شروع به کار کرد و مورد استقبال جوانان خلاقی نهاده شد که منتظر زمینه ای مساعد بودند تا با استفاده از ظرفیت های گسترده استان، ارزش اضافه کرده ایجاد نمایند.

مدیر این مرکز نوآور در ادامه اظهار کرد: آمار تیم ها و شرکت های مستقر در مرکز نوآوری صنایع خلاق سیستان و بلوچستان قابل توجه است به طوریکه علاوه بر 27 شرکت خلاق مستقر در مرکز نوآوری صنایع خلاق، 23 تیم جوان نیز مستقر هستند که در زمینه های مختلف صنایع خلاق فعالیت دارند.

مدیر مرکز نوآوری صنایع خلاق سیستان و بلوچستان ضمن اشاره به کوشش های انجام گرفته برای ایجاد محیطی حرفه ای در مرکز اضافه کرد: در بخش صنایع دستی و هنر های دستی 14 شرکت و تیم، در بخش معماری و طراحی شهری 12 تیم و شرکت، در بخش فراوری محتوا و انیمیشن 9 تیم و شرکت، در بخش فناوری های شهری و اجتماعی 7 تیم و شرکت در مرکز نوآوری صنایع خلاق مستقر هستند و این آمار با یک شیب منطقی در حال افزایش است.

وی با اشاره به پتانسیل های بالای استان سیستان و بلوچستان مانند گردشگری و صایع دستی، اظهار کرد: در این مدت نسبتاً کوتاه، تعدادی از شرکت های خلاق توانسته اند، دستاورد های خوبی کسب نمایند. شرکت سوچن که در این مرکز رشد نموده است، پیروز شده است با ایجاد دفتری در شهر لیون فرانسه، برای صنایع دستی زیبای استان، بازاریابی کند.

شاهمرداری در انتها گفت: انواع صنایع دستی سوزن دوزی شده استان مانند کیف، پیراهن،. مورد توجه مشتریان اروپای نهاده شده است. ایجاد یک سایت سه زبانه و بازاریابی به روش های مدرن نیز در پیروزیت صادرات صنایع دستی موثر بوده است. همچنین شرکت آهوک با ایجاد یک پلتفورم حرفه ای فروش آنلاین صنایع دستی با عقد قرارداد با 85 تعاونی استانی، محصولات آن ها به سراسر ایران و خارج از کشور ارسال می نماید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 آذر 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 603

به "اروپا مقصد محصولات شرکت های خلاق سیستان و بلوچستان می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اروپا مقصد محصولات شرکت های خلاق سیستان و بلوچستان می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید