استقبال عالی از پذیره نویسی صندوق زعفران

به گزارش پیکوشو، پذیره نویسی نخستین صندوق کالایی کشاورزی که روز گذشته (یکشنبه 14 دی ماه) در بورس کالای ایران آغاز شد و به مدت 5 روز ادامه داشت در استقبال سرمایه گذاران در همان روز نخست به اتمام رسید.

استقبال عالی از پذیره نویسی صندوق زعفران

به گزارش خبرنگاران و به نقل از کالاخبر ، پذیره نویسی صندوق کالایی کشاورزی گروه زعفران سحرخیز با نماد سحرخیز با 100 میلیون واحد سرمایه گذاری به ارزش هر واحد 10 هزار ریال، پذیره نویسی خود را از روز گذشته (یکشنبه 14 دی ماه) آغاز کرد که این پذیره نویسی در همان روز به اتمام رسید. این صندوق یک صندوق ETF محسوب می شود که پشتوانه آن گواهی سپرده های کالاهای کشاورزی ارزشمند، استراتژیک و صادراتی همچون زعفران، پسته، زیره سبز و مانند آن است و امکان خرید و فروش فوری واحدهای صندوق از سوی سرمایه گذاران ممکن خواهد بود.

پذیره نویسی این صندوق قرار بود 5 روزه و تا روز 20 دی ماه ادامه داشته باشد که با استقبال سرمایه گذاران، یک روزه به اتمام رسید.

100 درصد از واحدهای سرمایه گذاری ممتاز صندوق به تعداد 10 میلیون واحد را موسسان تعهد کرده و معادل ارزش مبنای آنها به میزان 100 میلیارد ریال را به حساب صندوق سرمایه گذاری گروه زعفران سحرخیز (در شرف تاسیس) واریز کردند و مابقی واحدهای سرمایه گذاری صندوق به ارزش مبنای هر واحد 10 هزار ریال برای پذیره نویسی و خرید عموم عرضه شده بود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 21 بهمن 1399 بروزرسانی: 21 بهمن 1399 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 1445

به "استقبال عالی از پذیره نویسی صندوق زعفران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقبال عالی از پذیره نویسی صندوق زعفران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید