افزایش 100مگاواتی برق در گرم ترین روز سال

سخنگوی صنعت برق گفت: در حال سپری کردن گرم ترین روز سال(دوشنبه) هستیم؛ به طوری که هم اکنون دمای هوا در بعضی نقاط کشور به 50درجه سانتی گراد رسیده است.

افزایش 100مگاواتی برق در گرم ترین روز سال

به گزارش خبرنگاران، مصطفی رجبی مشهدی با بیان اینکه مصرف برق روز یکشنبه 53هزار و 534مگاوات بود، گفت: هم اکنون(روز دوشنبه) مصرف برق نسبت به روز گذشته یکهزار مگاوات افزایش داشته است.

او با درخواست از مردم جهت مدیریت مصرف برق، گفت: از همه مردم درخواست می کنم مصرف خود را در ساعات 12تا 16(ساعات اوج مصرف) به وسیله تنظیم درجه کولرهای گازی روی 25درجه به عنوان دمای آسایش، استفاده از دور کند کولرهای آبی و استفاده از وسایل پرمصرف برقی از اواخر شب تا ابتدای صبح مدیریت نمایند. رجبی مشهدی درخصوص تغییر ساعات اداری اعلام نمود: تاکنون مصوبه های لازم در 22استان کشور برای تغییر ساعات اداری با توجه به اختیارات هیأت وزیران به استانداران صادر شده و احتمال اجرای آن در 4 استان دیگر نیز پیش بینی می گردد.

وی با بیان اینکه براساس این طرح، ساعات کار ادارات یک ساعت زودتر شروع و به تشخیص استانداران تا یک ساعت و نیم زودتر به اتمام می رسد، تأکید کرد: اجرای طرح تغییر ساعات اداری در تهران منوط به موافقت استانداری است.

سخنگوی صنعت برق اعلام نمود: با توجه به برنامه ریزی های اجرا شده در بخش مدیریت مصرف و افزایش ظرفیت نیروگاهی و همچنین افزایش فراوری نیروگاه های موجود، انتظار می رود خاموشی برنامه ریزی شده نداشته باشیم و با وجود این همکاری مردم و مشترکان نقش بسزایی در این خصوص دارد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: بروزرسانی: 15 مهر 1398 شناسه مطلب: 299

به "افزایش 100مگاواتی برق در گرم ترین روز سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 100مگاواتی برق در گرم ترین روز سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید