بحران انسانی و مواد غذایی در کره شمالی، اون جلسه تشکیل داد

به گزارش مجله پیکوشو، ایسنا نوشت: براساس گزارش امروز (دوشنبه) رسانه دولتی پیونگ یانگ، رهبر کره شمالی نشستی را با مقامات حزب حاکم برای گفت وگو در خصوص بهبود اقتصاد و بخش کشاورزی این کشور شروع کرد، چرا که ترس از کمبود موادغذایی و بحران انسانی افزایش یافته است.

بحران انسانی و مواد غذایی در کره شمالی، اون جلسه تشکیل داد

به نقل از خبرگزاری رویترز، کارشناسان بین المللی می گویند که ناامنی غذایی در این کشور منزوی در بحبوحه تحریم ها و قرنطینه های مرتبط با کووید19 بدتر شده است.

در همین حال خبرگزاری دولتی کی سی ان ای کره شمالی گزارش داد که کیم جونگ اون بر نشست عمومی بزرگ هشتمین کمیته مرکزی حزب کارگران کره در روز یکشنبه نظارت کرد و پروژه های توسعه روستایی را مورد آنالیز قرار داد.

براساس این گزارش، در اولین روز این گردهمایی موارد دستور کار مورد تایید نهاده شد. جزئیات چندانی از این نشست در دست نیست. این گزارش می افزاید که نشست مذکور همچنان ادامه دارد.

در اعلام این نشست در ماه فوریه، کی سی ان ای گزارش داد که ایجاد استراتژی صحیح برای توسعه کشاورزی یک وظیفه بسیار مهم و فوری است.

در همین حال کره جنوبی در این ماه خاطرنشان کرد که به نظر می رسد شرایط غذا در کره شمالی وخیم تر شده و مقامات در سئول به این نشست به عنوان تاییدی بر کمبود جدی اشاره نموده اند.

ماه گذشته، برنامه 38 نورث مستقر در ایالات متحده که تحولات کره شمالی را رصد می نماید، در گزارشی گفت که در دسترس بودن موادغذایی، با توجه به نیازهای انسانی به کمتر از حد معمول کاهش یافته و ناامنی غذایی در بدترین حالت خود از زمان قحطی های دهه 1990 است.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 8 اسفند 1401 بروزرسانی: 8 اسفند 1401 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 2235

به "بحران انسانی و مواد غذایی در کره شمالی، اون جلسه تشکیل داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بحران انسانی و مواد غذایی در کره شمالی، اون جلسه تشکیل داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید