تصمیم پر ریسک حیایی و صالحی در ساخت ایران

به گزارش مجله پیکوشو، پس از سریال هایی مانند قلب یخی، شهرزاد و هیولا، تازه ترین سریالی که در فصل تازهی ادامه یافته، مجموعه کمدی ساخت ایران است که فصل سوم آن با تغییر کارگردان و بازیگران جلوی دوربین رفته. مجید صالحی بازیگر تازه این فصل است و جایگزین محمدرضا گلزار شده است، امین حیایی هم که در دو فصل قبلی حضور داشت، همچنان در ساخت ایران 3 ایفای نقش می کند. تغییرات این مجموعه در فصل سوم تا چه مقدار می تواند در موفقیت سریال تاثیرگذار باشد؟

تصمیم پر ریسک حیایی و صالحی در ساخت ایران

تکرار زوج گلزار و حیایی در ساخت ایران

سریال ساخت ایران اولین بار سال 90، به کارگردانی محمدحسین لطیفی ساخته شد. در این مجموعه دو ستاره محبوب و پرطرفدار ، محمدرضا گلزار و امین حیایی ایفای نقش می کردند و زوج کمدی سریال بودند. حضور این بازیگران تاثیر خودش را گذاشت و ساخت ایران مورد توجه مخاطبان قرار گرفت. امین حیایی در این مجموعه نقش یک دزد بیکار، ابله و ساده لوح به نام غلام را برعهده داشت که با دزدیدن اختراع یک دکتر، مدارک او و جعل هویتش از کشور خارج می شود و تلاش می کند از اختراع او سوءاستفاده کند. گلزار هم نقش جمشید دوست غلام را ایفا می کرد. ترکیب بازیگران سریال برگ برنده مهمی برای این مجموعه بود و قصه سرگرم کننده آن هم توانست مورد توجه قرار بگیرد.

پیروز نبودن ساخت ایران 2

پس از گذشت شش سال، فصل دوم سریال ساخت ایران این بار از طریق برزو نیک نژاد ساخته شد. زوج کمدی اصلی سریال یعنی گلزار و امین حیایی در ساخت ایران 2 هم حضور داشتند و بازیگران مختلفی مانند محسن کیایی، سحر دولتشاهی، سارا بهرامی، مهران احمدی و امیرحسین رستمی به سریال اضافه شدند. امین حیایی در این سریال کاملا خودش را تکرار کرد. علاوه بر گریم و چهره تکراری، بازی امین حیایی، طرز راه رفتن و لحن صحبت کردن او هم یادآور بازی او در آثار معروفش یعنی کما و اخراجی ها بود. جمشید به نام شخصیتی برخلاف غلام زرنگ و باهوش، نقش سخت و پیچیده ای نبود و گلزار هم حضور متفاوتی در سریال نداشت. محسن کیایی، سحر دولتشاهی و سارا بهرامی هم نقش ویژه و متفاوتی در این مجموعه نداشتند، بنابراین نتوانستند حضور پیروزی در ساخت ایران 2 داشته باشند. فصل دوم سریال نسبت به فصل اول کمتر با استقبال روبرو شد.

ساخت ادامه سریال با زوج کمدی نو

اکنون بار دیگر پس از چهار سال، فصل سوم این سریال جلوی دوربین رفته و بهمن گودرزی جای نیک نژاد را گرفته است. امین حیایی به نام یکی از شخصیت های اصلی در این فصل حضور دارد، اما محمدرضا گلزار در فصل سوم غایب است و مجید صالحی جایگزین او شده است. هرچند که گفتیم ساخت ایران اتفاق مثبتی در کارنامه بازیگرانش به حساب نمی آید، اما در هر صورت مخاطبان سریال ساخت ایران، این مجموعه را با زوج گلزار و حیایی می شناسند و از ابتدا این سریال را با حضور آن ها دنبال کرده اند، اکنون معلوم نیست تغییر در ترکیب اصلی بازیگران و اضافه شدن مجید صالحی، تا چه میزان به نفع سریال باشد. صالحی و حیایی قبلا در فیلم هایی مانند ثبت با سند برابر است و سه بیگانه با یکدیگر همبازی بوده اند و در ساخت ایران به نام زوج کمدی نوی در کنار یکدیگر حضور داشته اند. مجید صالحی هم جزو چهره های محبوب کمدی است، اما از یک طرف معمولا در سریال های چند فصلی، تغییر در بازیگران اصلی سریال به راحتی از سوی مخاطب پذیرفته نمی شود و از طرف دیگر امین حیایی نسبت به چهار سال قبل جایگاه متفاوتی پیدا کرده است. او طی سال های اخیر با ایفای نقش در چند فیلم غیرکمدی، توانایی های نوی را از خود نشان داده است، بنابراین در چنین شرایطی بازی در ساخت ایران 3 تصمیم پرریسکی برای او محسوب می شود و تولید ساخت ایران 3 پس از پیروز نبودن فصل قبلی و تغییر بازیگران اصلی اش، اما و اگرهای زیادی دارد.

نویسنده: مائده کاشیان

منبع: همگردی
انتشار: 23 شهریور 1400 بروزرسانی: 23 شهریور 1400 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 1812

به "تصمیم پر ریسک حیایی و صالحی در ساخت ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصمیم پر ریسک حیایی و صالحی در ساخت ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید