جاذبه های گردشگری و دیدنی ریودوژانیرو

به گزارش مجله پیکوشو، ما برای شما لیستی کوتاه و کارآمد برای گشتی در باغات و بوستان های ریو آماده نموده ایم. در این لیست با پارک جنگلی و وسیع ریو، باغ گیاه شناسی و قدیمی ترین بوستان عمومی ریودوژانیرو آشنا خواهید شد و اطلاعات جزئیات دسترسی و ساعات بازدید هر کدام را برای شما ذکر نموده ایم.

جاذبه های گردشگری و دیدنی ریودوژانیرو

پارک های ریودوژانیرو

1- پارک جنگلی تیجوکا | Tijuca Forest

پارک جنگلی تیجوکا گزینه مناسبی برای کسانیست که عاشق طبیعت گردی اند. پارک تیجوکا نوعی جنگل بارانی وسیع در دل شهر ریو دوژانیرو است که در میان آن با جاده های پیچ در پیچ و سبز، آبشارهای زیبا، گونه های متنوعی از حیوانات و پرندگان، پروانه های رنگارنگ و تعدادی جاذبه تاریخی رو به رو خواهید شد. نام این جنگل از مناطق بومی اطراف گرفته شده است. پارک جنگلی تیجوکا با وسعت 32 کیلومتر مربع یکی از وسیع ترین پارک های شهریست.

جالب است بدانید جنگل تیجوکا باعث تشکیل یک مرز طبیعی است که منطقه غربی شهر را از مناطق جنوبی، مرکزی و شمالی و دو منطقه شمالی و جنوبی را از یکدیگر جدا می نماید. همچنین کوه کوروکووادو که کوهی 710 متری ست در این پارک ملی قرار گرفته است و اگر به کوهنوردی علاقه دارید موقعیت خوبی برای کوهنوردی فراهم است.

هزینه ورودی: ندارد.

ساعات بازدید: 8 تا 17

تلفن: 1700 2491 21 55+

آدرس: ریو، آلتو دا لوا ویستا | استرادا کاسکاتینها 850

پارک جنگلی تیجوکا گزینه مناسبی برای کسانیست که عاشق طبیعت گردی اند

پارک تیجوکا نوعی جنگل بارانی وسیع در دل شهر ریو دوژانیرو است

2- باغ گیاه شناسی ریو | Jardim Botânico

باغ گیا ه شناسی ریو یا Jardim Botânico باغی 137 هکتاری با بیش از 8000 گونه گیاهیست که در سال 1808 توسط شاهزاده رجنت دوم روآ ساخته شده است. از بخش های قابل توجه این باغ وجود ردیفی از درختان خرما، قسمت آمازون باغ، دریاچه ای با نیلوفرهای آبی و عظیم آمازونی و در نهایت بخش سرپوشیده ارکیداریوم است که در آن 600 گونه ارکیده پروش داده می گردد.

به سبب پوشش گیاهی متنوع این باغ، گونه های متنوعی از پرندگان نیز در باغ گیاهشناسی ریو به چشم می خورند. در طول هفته باغ گیاهشناسی مکانی آرام و خالی از جمعیت است در حالی که بسیاری از خانواده آخر هفته خود را در این باغ می گذرانند. از دیگر امکانات این باغ کیوسک فروش ساندیچ، کافه و یک مغازه فروش صنایع دستی است.

هزینه ورودی: 9 رئال برزیل

ساعات بازدید: 8 تا 17

تلفن: 3874-1808 21 55+

آدرس: خیابان 1008 منطقه یاردیم بوتانیکو، ریو.

باغ گیا ه شناسی ریو یا Jardim Botânico باغی 137 هکتاری با بیش از 8000 گونه گیاهیست

باغ گیا ه شناسی ریو در سال 1808 توسط شاهزاده رجنت دوم روآ ساخته شده است

به سبب پوشش گیاهی متنوع این باغ، گونه های متنوعی از پرندگان نیز در باغ ریو به چشم می خورد

3- پارکو لاگه | Parque Lage

پارکو لاگه بوستانی عمومی، زیبا و چشمگیر است که در 1 کیلومتری باغ گیاهشناسی ریو قرار گرفته است. این باغ به سبک انگلیسی طراحی شده و در آن دریاچه های کوچک و یک عمارت عظیم به چشم می خورد. امروزه این عمارت به عنوان مدرسه هنرهای تجسمی کاربرد دارد و میزبان نمایشگاه های رایگان هنر و پرفورمنس های مناسبتی ست.

کافه این پارک مکانی آرام و دنج است که در آن می توانید به صرف قهوه و میان وعده ای لذت بخش بپردازید. در اطراف پارک جنگل های بارانی اطلس واقع شده که به سبب آن گاهی میمون ها و یا توکا هایی را به چشم خواهید دید. از آنجا که پارکو لاگه در نزدیکی کوه های کوروکووادو قرار گرفته است، بسیاری این پارک را برای نقطه آغاز کروهنوردی خود انتخاب می نمایند.

هزینه ورودی: ندارد.

ساعات بازدید: 9 تا 19

تلفن: 1800-3257- 21 55+

آدرس: محله باغ گیاه شناسی- خیابان 414

پارکو لاگه بوستانی عمومی، زیبا و چشمگیر است

پارکو لاگه، در 1 کیلومتری باغ گیاهشناسی ریو قرار گرفته است

4- پارک Quinta da Boa Vista

پارک عمومی کوئینتا دا بوآ یا Quinta da Boa Vista بوستانی عمومی معروف ریو با اهمیت و قدمت تاریخی می باشد. این پارک در قرن 19 جزء باغات قصر سائو کرستوآ امپراطور برزیل بوده است. پارک کوئینتا دا بوآ دارای موزه و باغ وحش اختصاصی خود است و به طور کلی از نظر معماری و فرهنگی مورد توجه است. امروزه ساختمان قصر قدیمی به نوعی موزه ملّی بدل شده است که مجموعه ای از تاریخ طبیعی، مردم شناسی و باستان شناسی در آن وجود دارد.

هزینه ورودی: ندارد.

ساعات بازدید: 8 تا 20

آدرس: ریو، سائو کریستاوو | خیابان پدرو دو

پارک عمومی کوئینتا دا بوآ، بوستانی عمومی معروف ریو با اهمیت و قدمت تاریخی می باشد

پارک کوئینتا دا بوآ دارای موزه و باغ وحش اختصاصی خود است

5- بوستان عمومی | Passeio Público

بوستان عمومی یا Passeio Público قدیمی ترین بوستان ریو است که در سال 1783 توسط ولنتیم یک مجسمه ساز معروف برزیلی ساخته شده است. بوستان Passeio Público در مرکز تاریخی شهر قرار گرفته است و همچنین یکی از قدیمی ترین بوستان ها در آمریکاست. در این پارک با درختانی بلند قامت بر خواهید خورد و حوضی کوچک با آبنمایی کروکدیل شکل نظر شما را جلب می نماید. دروازه ورودی بوستان نیز توسط ولنتیم ساخته شده است. پیش از ساخت محله پارکو دو فلامنگو، دریا تا نزدیکی این پارک می رسید.

هزینه ورودی: ندارد.

ساعات بازدید: 9 تا 17

آدرس: ریو، خیابان روآ دو پاسیو

بوستان عمومی یا Passeio Público قدیمی ترین بوستان ریو است

بوستان Passeio Público در مرکز تاریخی شهر قرار گرفته و یکی از قدیمی ترین بوستان ها در آمریکاست

منبع: گردشبان
انتشار: 3 فروردین 1400 بروزرسانی: 3 فروردین 1400 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 1534

به "جاذبه های گردشگری و دیدنی ریودوژانیرو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاذبه های گردشگری و دیدنی ریودوژانیرو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید