خبرنگاران تامین اعتبارات بخش فراوری راهبرد تحقق شعار سال است

به گزارش پیکوشو، تهران- خبرنگاران- رییس کل بانک مرکزی با اشاره به مسوولیت این بانک در ایجاد ثبات مالی و تامین اعتبارات لازم برای بخش فراوری، بر راهنمایی بانک های کشور در راستا رشد مالی تا تحقق جهش فراوری تاکید نمود.

خبرنگاران تامین اعتبارات بخش فراوری راهبرد تحقق شعار سال است

به گزارش بانک مرکزی، عبدالناصر همتی عصر امروز در اولین جلسه راهبردی برنامه های بانک مرکزی برای جهش فراوری که همزمان با مبعث رسول اکرم (ص) و با حضور معاونان و مدیران ارشد این بانک برگزار گردید،، از مدیران بانک مرکزی خواست، با سایر وزارتخانه ها و دستگاه های مالی کشور درجهت تحقق شعار سال هماهنگ باشند و برنامه های اجرایی لازم را طراحی و عملیاتی نمایند.

رییس کل بانک مرکزی با اشاره به مسوولیت این بانک در مورد محورهای مورد نظر برای پیگیری و تحقق شعار سال، تصمیم گیری و مقرر شد، در ستادی با مسوولیت معاونت مالی بانک، جزئیات سایر برنامه ها آنالیز و تدوین گردد.

رهبر انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت شروع سال 1399 به ارزیابی میزان پیشرفت شعار رونق فراوری پرداختند و با اشاره به گزارش های موثق، از بازگشت به کار برخی کارخانه های راکد یا تعطیل و افزایش ظرفیت فراوری برخی از واحدها، گفتند: این گزارش ها نشان می دهد در سال 98 علاوه بر استقبال صاحب نظران از شعار رونق فراوری، در عمل نیز از آن استقبال شد و با کار و کوشش دستگاههای مختلف، فراوری تا حدودی به راه افتاد البته اثر آن در زندگی مردم محسوس نشد.

ایشان با تأکید بر اینکه باید با کار 10 برابری، فراوری به جایی برسد که در زندگی مردم اثر گذار باشد، فرمودند: مسائل مالی کشور متعدد است از جمله اصلاحات بانکی، گمرکی و مالیاتی و بهبود فضای کسب وکار اما نقش فراوری بی همتا است و با راه افتادن فراوری و استفاده از بازار فروش 80 میلیونی در داخل و ارتباط با فروش و بازارهای خارجی، مسائل مالی قطعاً سرانجام می یابد و تحریم ها به نفع کشور تمام خواهد شد.

رهبر انقلاب اسلامی به رسم هر سال با نام گذاری سال جدید با عنوان جهش فراوری، جهت حرکت یک ساله کشور را تعیین و خطاب به دست اندرکاران تأکید کردند: جوری عمل کنید که با جهش فراوری، تغییری محسوس در زندگی مردم به وجود آید.

منبع: ایرنا
انتشار: 21 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 925

به "خبرنگاران تامین اعتبارات بخش فراوری راهبرد تحقق شعار سال است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تامین اعتبارات بخش فراوری راهبرد تحقق شعار سال است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید