دستگیری 12 نفر از مدعیان فروش سوالات کنکور 1400

به گزارش مجله پیکوشو، رئیس پلیس فتا مرکز از دستگیری 12 نفر از کسانی که اقدام به فروش سوالات کنکور 1400 در فضای مجازی می کردند، خبر داد.

دستگیری 12 نفر از مدعیان فروش سوالات کنکور 1400

به گزارش باشگاه خبرنگاران، سرهنگ داود معظمی گودرزی رئیس پلیس فتا تهران بزرگ، با اشاره به دستگیری فروشندگان سوالات کنکور 1400، که در فضای مجازی در این رابطه اقدام به فعالیت می کردند، گفت: یکی از موضوعاتی که هر ساله با آن درگیر هستیم افراد سودجویی هستند که در فصل امتحانات مدعی هستند که به سوالات کنکور دسترسی دارند.

وی با اشاره به تشکیل کارگروه تخصصی مشترک برای شناسایی این افراد، افزود: با همکاری دادستانی و سازمان سنجش این کارگروه ویژه در حال فعالیت است و تا کنون 12 نفر در این رابطه دستگیر شدند.

سرهنگ گودرزی گفت: افرادی هستند که صرفا تبلیغاتی مبنی بر اینکه به سوالات و پاسخنامه ها دسترسی دارند، انجام می دهند؛ لذا به هیچ نام این مضامین صحت ندارد.

وی در توصیه به دانش آموزان و خانواده هایشان، افزود: داوطلبان کنکور به تبلیغات توجه نکنند چرا که فرآیند آزمون تعریف شده و امن است و افراد فعال در این حوزه با هدف کسب مال در حال فعالیت هستند.

رئیس پلیس فتا مرکز با بیان اینکه گردش حساب متهمان در حال بررسی است، شرح داد: تمام سوالات کنکور تا ساعت و دقیقه برگزاری این آزمون در قرنطینه و پلمب هستند.

وی افزود: برخی از موسسات در حال فعالیت هستند که اطلاعات کاربری کاربران را تحت نام اینکه در کلاس آنلاین شرکت کنید، اخد می کنند. در ادامه هم این افراد می توانند در فرآیند ثبت نام داوطلبان خلل ایجاد کنند.

سرهنگ گودرزی تاکید کرد: افراد به هیچ نام هویت کاربری خودشان را در اختیار موسسات آموزشی غیر مجاز قرار ندهند تا در آینده سوء استفاده ای از آن ها صورت نگیرد.

منبع: فرارو
انتشار: 4 مرداد 1400 بروزرسانی: 4 مرداد 1400 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 1748

به "دستگیری 12 نفر از مدعیان فروش سوالات کنکور 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگیری 12 نفر از مدعیان فروش سوالات کنکور 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید