رئیس کل بانک مرکزی اطلاع داد؛ لزوم برخورد جدی و قاطع باموارد تخطی ازقوانین ومقررات درشبکه بانکی

به گزارش پیکوشو، خبرنگاران: رییس کل بانک مرکزی در دیدار خود با مدیران حوزه معاونت نظارت بانک از مدیران و کارکنان معاونت نظارت بانک مرکزی خواست تابرای داشتن بانک های سالم و قانونمند با استحکام اقتصادی مناسب کوشش و اهتمام مضاعف نمایند.

رئیس کل بانک مرکزی اطلاع داد؛ لزوم برخورد جدی و قاطع باموارد تخطی ازقوانین ومقررات درشبکه بانکی

به گزارش پیکوشو به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، رییس کل بانک مرکزی در دیدار خود با مدیران حوزه معاونت نظارت بانک ضمن تشکر از اقدامات این حوزه و با تاکید بر ضرورت تقویت و ارتقای نظارت بر عملکرد شبکه بانکی کشور، از مدیران و کارکنان معاونت نظارت بانک مرکزی خواست که برای داشتن بانک هایی سالم، قانون مند، با استحکام مالی مناسب و در خدمت تامین مالی نظام مالی کشور و همچنین حفظ و ارتقای اعتماد عمومی به نظام پولی و بانکی کشور، کوشش و اهتمام خود را مضاعف کنند.

همتی بر لزوم افزایش حساسیت و دقت در آنالیز صلاحیت حرفه ای مدیران بانک ها تاکید نموده و اضافه نمود که با توجه به نقش و مختصات ویژه بانک ها صرفاً باید افرادی که از صلاحیت های فردی و حرفه ای مکفی برخوردارند، در بانک ها مسئولیت یابند و هیچ گونه مسامحه ای در این زمینه نباید صورت پذیرد.

وی نظارت و پیگیری فروش اموال مازاد و شرکت های غیربانکی بانک ها را از اولویت های کاری معاونت نظارت برشمرده و درخواست کرد در این زمینه از تمامی ابزارهای نظارتی و ضمانت اجراهای مقرر در چارچوب قانون استفاده شود. در ادامه، تأکید شد آمار و مشخصات و جزئیات مربوط به پرونده های تسهیلات با مبالغ کلان به صورت سیستمی مورد پایش مستمر بانک مرکزی قرار گیرد.

رییس کل بانک مرکزی بر لزوم اتخاذ تدابیر لازم برای کنترل تسهیلات دهی بانک هایی که از کفایت سرمایه لازم برخوردار نیستند و یا دارای اضافه برداشت از منابع بانک مرکزی هستند و یا مطالبات غیرجاری بیش از حدود متعارف دارند، تأکید نمود. بحث نظارت بر سقف سهامداری بانک ها، کنترل هزینه های تبلیغاتی بانک ها، استخراج شاخص های رتبه بندی بانک ها و همچنین ضرورت بهره مندی معاونت نظارت از داده ها و اطلاعات بانک ها به صورت سیستمی از دیگر مواردی بود که مورد تاکید رییس کل بانک مرکزی نهاده شد.

در ادامه، مدیران معاونت نظارت نیز به تبیین وضعیت شبکه بانکی کشور و اقدامات اجرا شده طی یک سال اخیر پرداختند و نظرات و دیدگاه های خویش را برای تامین مطالبات رییس کل بیان نمودند. قرار شد از این پس جلسات مشابهی به صورت منظم برای هماهنگی های لازم با رویکرد ارتقای نظارت بانک مرکزی بر نظام پولی و بانکی کشور برگزار شود.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 14 مهر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 388

به "رئیس کل بانک مرکزی اطلاع داد؛ لزوم برخورد جدی و قاطع باموارد تخطی ازقوانین ومقررات درشبکه بانکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس کل بانک مرکزی اطلاع داد؛ لزوم برخورد جدی و قاطع باموارد تخطی ازقوانین ومقررات درشبکه بانکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید