ضعف هایی که بازار سرمایه را تهدید می نماید

به گزارش پیکوشو، کارشناس بازار سرمایه با اشاره به ابطال و تعلیق بعضی نمادها در بازار روز گذشته، گفت: بدنه کارشناسی سازمان بورس ضعیف است و به همین دلیل زمانی جلوی این اتفاقات گرفته می گردد که اتفاقات بدی افتاده است.

ضعف هایی که بازار سرمایه را تهدید می نماید

به گزارش خبرنگاران و به نقل از بورس نیوز ، روز گذشته با اعلام ناظر بازار، معاملات دو نماد ابطال، سه نماد تعلیق و یک نماد نیز متوقف شد تا بازار با یک حرکت جالبی روبرو شود.

جای تحمل دارد که چرا به یکباره 6 نماد از سوی ناظر با ایراد روبرو می شود و چه اتفاقی در بازار انجام شده که اینگونه تخلفات در بازار صورت می گیرد و چرا سازمان بورس از گذشته به فکر جلوگیری از این اتفاق نبوده است.

هومن عمیدی در گفت وگویی در این باره اظهار کرد: این مسئله به امروز بر نمی شود، این معضلی است که بار ها کارشناسان درباره آن صحبت کردند و به متولیان بازار گفته شد جلوی سهم هایی که پروژه محور در حال معامله شدن هستند را بگیرند.

کارشناس بازار سرمایه اضافه نمود: سهم های پروژه محور سهم هایی هستند که عده ای تمام سهام شناور سهمی را خریداری می نمایند تا سهامدار دیگری باقی نماند و پس از آن صف می زنند قیمت را بالا می آورند و قیمت مدنظر آن ها به عنوان ارزندگی سهم در نظر گرفته می شود.

وی گفت: این نوع سهم ها و پروژه ها که این گونه در حال معامله شدن هستند خیلی زودتر از این سازمان بورس باید نسبت به آن ها اقدام می کرد.

عمیدی با بیان اینکه سازمان بورس باید برای سهم هایی که مدل پروژه در حال معامله هستند کارشناس های ویژه تری قرار دهد تا آنالیز نمایند، اعلام کرد: همگام با رشد بازار، بدنه کارشناسی و تکنیکال فنی سازمان هم باید رشد کند و با استفاده از کارشناسان خبره در بازار سهم هایی که اینگونه پروژه ای در حال معامله هستند را شناسایی و سازمان را نسبت به اینگونه معاملات هوشیار نمایند.

کارشناس بازار سرمایه تاکید نمود: سازمان بورس هیچ توجه ای به این موضوع نداشته است در حالی که در گذشته درباره این موضوع خیلی محکم تر برخورد می شد.

وی توضیح داد: چرا سهام یک دامپروری کوچک باید 6 هزار میلیارد تومان باشد و سهام یک بانک 10 هزار میلیارد تومان باشد و کسی هم اصلا توجهی به این موضوع ندارد.

عمیدی اعلام نمود: زمانی که کارشناسان سازمان بورس نسبت ها را حفظ نیستند و حتی ریس سرچ نمی نمایند که بدانند ارزش بازار مارکتینگ مجموعه ها چه نسبت هایی دارند نباید انتظار داشت که بازار دچار این آسیب نشود.

کارشناس بازار سرمایه اظهار کرد: بدنه کارشناسی سازمان بورس ضعیف است و به همین دلیل زمانی جلوی این اتفاقات گرفته می شود که اتفاقات بدی افتاده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 16 بهمن 1399 بروزرسانی: 16 بهمن 1399 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 1439

به "ضعف هایی که بازار سرمایه را تهدید می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضعف هایی که بازار سرمایه را تهدید می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید