عادی شدن مصرف بنزین و دیزل تا خاتمه سال آینده

به گزارش پیکوشو، مدیرعامل گروه ویتول پیش بینی کرد تقاضای جهانی برای نفت در بخشهای حمل و نقل به استثنای سوخت جت تا سه ماهه چهارم سال 2021 به سطح پیش از شیوع ویروس کرونا بازخواهد گشت.

عادی شدن مصرف بنزین و دیزل تا خاتمه سال آینده

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران، راسل هاردی در کنفرانس مجازی نفت آسیا اقیانوسیه گفت: ذخایر جهانی نفت پس از نشست آوریل اوپک، به میزان 1.2 میلیارد بشکه در مخازن نگهداری و مخازن شناور رشد کردند.

وی اظهار کرد: بازار به کندی مازاد ذخایر نفت را هضم می نماید و حدود 300 میلیون بشکه از اوج ذخایر در سال میلادی جاری کاسته شده است و گروه ویتول انتظار دارد حجم مشابهی تا خاتمه سال جاری از مخازن نفت برداشت شود و در سال 2021 احتمالا بازار حجم مشابهی نفت موجود در مخازن را مصرف خواهد نمود و سطح ذخایر تا خاتمه سال میلادی آینده به سمت عادی شدن پیش می فرایند.

راسل هاردی پیش بینی کرد تقاضا برای بنزین و دیزل احتمالا تا سه ماهه چهارم سال 2021 بهبود پیدا نموده و به سطح پیش از شیوع ویروس کرونا در سال 2019 برمی شود. اما تقاضا برای سوخت جت یک استثنا باقی می ماند و بازار این سوخت راه طولانی تا احیا در پیش دارد همان طور که برگزاری مجازی کنفرانس نفت آسیا اقیانوسیه گواه این موضوع است که مردم سفر نمی فرایند.

بر اساس گزارش رویترز، برای نخستین بار در 36 سال حیات کنفرانس نفت آسیا اقیانوسیه (APPEC) است که این کنفرانس به دلیل مسائل پیش آمده برای سفر در شرایط شیوع پاندمی کووید 19 به صورت مجازی برگزار شده است. این کنفرانس بزرگترین گردهمایی بازرگانان نفت آسیا به شمار می رود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 آبان 1399 بروزرسانی: 6 آبان 1399 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 1237

به "عادی شدن مصرف بنزین و دیزل تا خاتمه سال آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عادی شدن مصرف بنزین و دیزل تا خاتمه سال آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید