فصل 8 بازی تاج و تخت تغییر می نماید؟

داستان خوب را خاتمه آن تعیین می نماید و اگر خاتمه بد باشد، داستان نیز دیگر خوب نخواهد بود.

فصل 8 بازی تاج و تخت تغییر می نماید؟

زمستان بازی تاج و تخت بالاخره فرارسید و فصل آخر این سریال با استقبالی سرد روبرو شد.

تاکنون بیش از 500000 مخاطب ناراضی و عصبانی یک درخواست اینترنتی را امضا نموده، و از سازندگان این سریال پرطرفدار خواسته اند فصل 8 آن را دوباره بسازند.

آخرین فصل از این سریال در فضای مجازی با موج گسترده ای از اعتراضات روبرو شده است. بینندگان کاملا ناامید این مجموعه نسبت به ساختار روایتی داستان و سرنوشت کاراکتر های محبوبشان شاکی هستند.سایت Change.org petition بعد از پخش قسمت یکی مانده به آخر این سریال راه اندازی شد تا در انتقاد ها پا را فراتر نهاده و از سازندگان بخواهد یک فصل 8 دیگر با استفاده از نویسندگان توانمند بسازند.

در این درخواست اینترنتی آمده است: نویسندگان فصل 8، دیوید بنیاف و دی بی ویس، ناتوانی خود را اثبات نموده اند. نویسندگان به منابعی برای مراجعه دسترسی نداشته اند، که اشاره می نماید به داستان ناتمام جورج مارتین که سریال تاج و تخت از روی آن ساخته شده است.

از آن جا که کتاب بعدی مارتین با عنوان باد های زمستان، هنوز کامل نشده است، این سریال تلویزیونی نیز خاتمهی متفاوت دارد.در بخش های دیگر این درخواست، آمده است: این سریال شایستۀ یک فصل آخر منطقی تر است و HBO، کلیشه ها را واژگون کن و این درخواست را عملی کن.

امضانمایندگان همچنین نظرات خود را زیر این درخواست درج نموده اند و به بعضی ایرادهای این سریال شامل با عجله تمام شدن، بی احترامی کردن به نویسنده و چشم پوشی کردن از 8 سال زندگی کاراکترها اشاره نموده اند.یکی از امضانمایندگان این نظر را نوشته بود: فصل 8 به خاطر داستان عجله ای، شخصیت پردازی ضعیف و بی دقتی های زیاد در همۀ بخش ها، همۀ آن چه در طول این سریال ساخته شده بود را نابود کرد.

با در نظر دریافت هزینۀ سنگینی که برای ساخت هر قسمت از این سریال صرف شده است و رقمی در حدود 15 میلیون دلار است، بعید به نظر می رسد سازندگان در مقابل این درخواست سر تسلیم فرود آورند. نکتۀ دیگر این است که هنوز تعداد زیادی از بینندگان مشتاقانه سریال را دنبال می نمایند. اچ بی او گفت، قسمت یکی مانده به آخر از فصل 8 این سریال 18.4 میلیون بیننده داشته است که در مقایسه با آمار های قبلی بی سابقه است.

نویسندگان فصل 8، بنیاف و ویز، گفته اند، همیشه احتمال می دادند که فصل خاتمهی این سریال جنجال برانگیز گردد.

آن ها با ابراز نگرانی از این موضوع گفته اند، داستان خوب را خاتمه آن تعیین می نماید و اگر خاتمه بد باشد، داستان نیز دیگر خوب نخواهد بود.

منبع: BBC

مترجم خبرنگاران: عاطفه رضوان نیا

منبع: فرادید
انتشار: بروزرسانی: 15 مهر 1398 شناسه مطلب: 311

به "فصل 8 بازی تاج و تخت تغییر می نماید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فصل 8 بازی تاج و تخت تغییر می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید