فوت یک مورد مادر باردار در کهگیلویه و بویراحمد طی سالجاری

به گزارش مجله پیکوشو، خبرنگاران/کهگیلویه و بویراحمد معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: طی سال جاری در استان کهگیلویه و بویراحمد تنها یک مورد فوت مادر باردار داشته ایم.

فوت یک مورد مادر باردار در کهگیلویه و بویراحمد طی سالجاری

محمدمهدی بانشی در نشست راهبردی جمعیت استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: پایین ترین میزان باروری استان کهگیلویه و بویراحمد شهرستان گچساران با 1.28 درصد است.

وی اظهار کرد: یکی از مسائل که در آینده با آن روبرو خواهیم شد جمعیت سالمندان است که میزان سالمندان در شهرستان های گرمسیری با مهاجرت بیشتر بالاتر است به طوری که در شهرستان چرام 13.1 درصد سالمند دارد. 8.8 درصد جمعیت این استان سالمند است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اعلام نمود: در سال جاری تنها یک مورد مرگ مادر باردار در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد داشته ایم که براثر کرونا بود.

بانشی شرح داد: همچنین مرگ بچه ها این استان طی چند سال اخیر بیشتر به علت اختلالات ژنتیکی است.

وی ادامه داد: از طرفی مجهز شدن استان کهگیلویه و بویراحمد به اورژانس هوایی نقش بسزایی در کاهش مرگ و میر مادران باردار استان داشته است.

به گزارش خبرنگاران، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اعلام نمود: باید میزان فرزند آوری به ازای هر زن 2.1 باشد اما در استان کهگیلویه و بویراحمد 1.8 و در کشور 1.7 است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 دی 1400 بروزرسانی: 26 دی 1400 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 1948

به "فوت یک مورد مادر باردار در کهگیلویه و بویراحمد طی سالجاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فوت یک مورد مادر باردار در کهگیلویه و بویراحمد طی سالجاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید