متروی هشتگرد در ایستگاه پایانی

به گزارش پیکوشو، ابوالقاسم پالیزگیر در مصاحبه با خبرنگاران در مورد آخرین اقدامات توسعه ای در شهر جدید هشتگرد و رونق این منطقه، اظهار کرد: با بهره برداری از خط متروی هشتگرد، گام مهمی دررسیدن به افق طرح توسعه ای این شهر جدید که بر اساس رشد جمعیتی آن پیش بینی گردیده است، برداشته می گردد.

متروی هشتگرد در ایستگاه پایانی

وی انجام عملیات در پروژه مترو هشتگرد را رو به اتمام برشمرد و گفت: مراحل انتهایی این پروژه ریلی مهم در حال اجرا است و با تخصیص اعتبار لازم از سوی سازمان برنامه وبودجه و بهره برداری از آن تا انتها امسال تحول عظیمی در این منطقه ایجاد خواهد شد.

فرماندار شهرستان ساوجبلاغ با اشاره به اینکه در بحث توسعه ای پروژه مترو هشتگرد راه اندازی ایستگاه دیگری در شهر گلسار پیش بینی گردیده است، اضافه نمود: به واسطه بهره برداری از خط متروی هشتگرد فرصت های سرمایه گذاری ویژه ای در سطح منطقه ایجاد خواهد شد که توسط شرکت عمران شهر جدید هشتگرد به این ظرفیت ها پرداخته می گردد و در کنار آن سرمایه گذاری و ورود بخش خصوصی هم مدنظر است.

تغییر نام شهر جدید هشتگرد در انتظار نظر هیئت دولت

پالیزگیر به انجام طرح تغذیه مصنوعی فشم از رودخانه ای که بیش از 9 ماه از سال آب دارد اشاره نمود و گفت: در قالب یک پروژه مهم از این ظرفیت به عنوان منبع تغذیه کننده سفره های آبی شهر جدید هشتگرد بهره برداری می گردد که اکنون کار مطالعاتی این طرح انجام گردیده است و در فاز بعدی عملیات آن اجرایی می گردد.

وی از دیگر موضوعات مهم برای ساکنان شهر جدید هشتگرد را نام گذاری این شهر برشمرد و گفت: با تشکیل یک کمیسیون نام گذاری، مصوبه آن در این مورد پس از اعلام نظر و آنالیز استانی برای تائید نهایی به هیئت دولت ارسال گردیده است و امید است با گرفتن این مصوبه از سوی دولت، تغییر نام شهر جدید هشتگرد انجام گردد.

فرماندار شهرستان ساوجبلاغ ادامه داد: در بحث تأمین زیرساخت های مسکن مهر برای تأمین آب موردنیاز سایت های مسکونی با مشکل روبرو بودیم و خیلی از واحدها بااینکه آماده واگذاری به متقاضیان بود اما به دلیل کمبود آب امکان اسکان در آن ها وجود نداشت.

پالیزگیر با برشمردن این نکته که در جریان سفر رئیس جمهور به البرز و سپس پیگیری اقدامات بعدی، مشکل آب رسانی به واحدهای مسکن مهر شهر جدید هشتگرد حل گردیده است، اضافه نمود: برای حل این مشکل از پروژه خط انتقال آب سد طالقان به تهران حدود 5 میلیون مترمکعب سهمیه گرفتن کردیم که با این میزان سهمیه مشکل اصلی زیرساختی در پروژه مسکن مهر این منطقه حل گردیده است.

افتتاح دو مدرسه 12 کلاسه در ساوجبلاغ

وی در ادامه گفت که تأمین دیگر زیرساخت ها ازجمله برق و گاز در پروژه مسکن مهر جدید هشتگرد با مشکل خاصی روبرو نیست و از این لحاظ کمبودی وجود ندارد.

فرماندار شهرستان ساوجبلاغ در مورد برطرف نیازهای آموزشی ساکنان مسکن مهر البرز در آستانه ورود به سال تحصیلی جدید گفت: قرار است ماه آینده در هفته دولت پروژه های آموزشی مشتمل بر دو مدرسه 12 کلاسه بااعتباری بالغ بر 5 میلیارد تومان افتتاح گردد.

پالیزگیر در انتها از افتتاح چند پروژه مهم دیگر در هفته دولت در شهر جدید هشتگرد در کنار واگذاری واحدهای جدید مسکن مهر اطلاع داد و گفت: ایجاد فضاهای مذهبی ازجمله مسجد و راه اندازی پایگاهی که ساختمان آن اکنون آماده گردیده است از دیگر اقداماتی هستند که قرار است هفته دولت در سطح پروژه های مسکن مهر این منطقه عملیاتی گردد.

منبع: mehrnews.com
انتشار: 11 شهریور 1397 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1399 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 12

به "متروی هشتگرد در ایستگاه پایانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "متروی هشتگرد در ایستگاه پایانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید